Portugali, statujë 3 metra për Cristiano Ronaldon

01/11/2014 - 18:42

DURRËS, 1 nëntor 2014-  Cristiano Ronaldo është krenaria e Portugalisë, por mbi të gjitha e Madeiros, që kërkon ta nderojë në mënyrën më të bukur të mundshme. Si? Me një statujë në Praca do Mar.

Lajmi jepet nga "Jornal da Madeira", që shpjegon se monumenti do të jetë 3 metra i lartë dhe do të prezantohet më 21 dhjetor. Përveç statujës, ylli i Real Madrid do të nderohet edhe nga qeveria lokale e Madeiras. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrezikoi që të mos kualifikohej për në sesionin e fundit të provave zyrtare, por Lewis Hamilton ka fituar “pole position” në Çmimin e Mad

Mançester Junajtid ka marrë fitoren e parë për këtë sezon, teksa ka mposhtur me rezultatin 3-2 Brajtonin në transfertë në një ndeshje të

Ndryshimi i brezave në kombëtaren e Argjentinës ka bërë që disa prej futbollistëve më të rëndësishëm të viteve të fundit të mos grumbullo

Liga e Futbollit e pa të arsyeshme të sqarojë publikisht argumentet e kërkesave ekonomike që i ka drejtuar qeverisë, pasi ia dërgoi ato e

Zinedine Zidane e ka thënë hapur se nuk pret më lojtarë të rinj në ekipin e tij, edhe pse në fakt vetëm ka bërë largime këtë verë.

Qesharake ajo që ka ndodhur me provimin e gjuhës italiane që dha disa ditë më parë Luis Suarez.

Talenti shqiptar Kristian Dervishi është zyrtarisht pjesë e Interit.

Totenhemi nuk e pati të lehtë mbrëmjen e djeshme ndaj Shkëndijes së Tetovës, megjithatë në fund fitoi me rezultatin 1-3.

Rei Manaj nuk ka më vend te Barcelona dhe këtë klubi katalanas ia ka bërë të qartë duke e lënë jashtë listës së të grumbulluarve për përg