Portugezët: Me Shqipërinë takim i vështirë

06/09/2015 - 17:26

6 shtator 2015 - Pavarësisht humbjes 1:0 në miqësore nga Franca, portieri i Portugalisë, Rui Patricio, ka deklaruar se Kombëtarja e tij udhëton me vetëbesim në Shqipëri.

Shqipëri – Portugali luhet të hënën në një tjetër ndeshje vendimtare për grupin I kualifikues.

“Ndaj Francës ishte një takim me raste të dy anëshme. Ne nuk shënuam kurse ata po. Por, ne shkojmë me vetëbesim për takimin me Shqipërinë”, tha ai. Patricio pret takim të vështirë me shqiptarët. “Secila ndeshje e ka tregimin e vet dhe të hënën do të jetë një takim tjetër. Shqipëria ka një ekip të mirë dhe gjithashtu po luftojnë të jenë në Evropian. Do të jetë takim i vështirë”, shtoi portieri.

/portali DurresLajm/ 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më

Humbja ndaj Realit të Madridit në “San Siro” ishte edhe fundi i eksperimenteve për Antonuio Conten, që vendosi të heqë dorë nga prova për

Teuta është parë si një nga pretendentet kryesore këtë sezon.

Një protestë e ashpër në përfundim të ndeshjes ndaj Beneventos i ka kushtuar shtrenjtë sulmuesit spanjoll të Juventusit Alvaro Morata, pa

Një futbollist është regjistruar duke goditur arbitrin me shkelm në stil "kung-fu" pas tensioneve dramatike në fund të një ndeshjeje të r