Pranoj edhe -25 pikë nëse fitojmë Championsin e 10-të

11/12/2012 - 13:00

 

 

Real Madrid duket se është dorëzuar plotësisht përsa i përket titullit kampion në La Liga dhe të gjithë e kanë mendjen te trofeu i dhjetë nëChampions League. I këtij mendimi është edhe kapiteni i "Los Blancos" Iker Casillas, i cili në një intervistë për mediat vendase ka folur edhe për situatën në të cilën ndodhen madrilenët.

"Do të firmosja që të isha - 25 pikë larg Barcelonës duke fituartë dhjetën", është shprehur Casillas.

Duke thënë të dhjetën, portieri madrilen ka lënë të kuptohet se bëhet fjalë për trofeun e 10-të në Champions League duke ditur që deri tani Real Madride ka fituar plot 9 herë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m

Teuta e mbylli me sukses këtë edicion duke fituar titullin kampion, por koha e festës ka përfunduar dhe kanë nisur përgatitjet për Kupat

Pas Spanjës dhe Suedisë, Covid-19 ka goditur edhe kombëtaren ruse.

Manolo Portanova, futbollisti 21-vjeçar i Xhenoas, i cili në të kaluarën ka luajtur dhjetëra ndeshje me fanellën e përfaqësueseve të mosh

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka patur gjithmonë në radhët e saj emra të spikatur në arenën ndërkombëtare, lojtarë të cilët kanë arrit

Gjithçka është e kryer, skuadra e Romës është një hap larg firmës me Granit Xhakën.

Dejvi Bregu i cili zhvilloi një sezon fantastik ku fitoi dhe “Këpucën e Artë” u shpreh se fitimi i titullit me Teutën ishte fryma e grupi

Iran Zhunior Gonçalves është largimi i parë në radhët e kampionëve të Teutës.

Numërimi mbrapsht ka marrë fund: sot është dita e Turqi-Itali dhe fillimit të “Euro 2020”, e shtyrë për një vit në sajë të shpërthimit të