Presidenti i Brazilit reagon ndaj Messit pas deklaratave për korrupsion

15/07/2019 - 22:49

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, i ka reaguar publikisht Lionel Messit, pas kritikave të argjentinasit për Kupën e Amerikës që u mbajt këtë verë në Brazil.Messi u trondit me referimin në këtë turne, veçanërisht në ndeshjen gjysmëfinale mes Argjentinës dhe Brazilit, të cilën e fitoi kjo e fundit 2:0, saqë e akuzoi Federatën e Futbollit të Amerikës Jugore se ia kishte shtruar rrugën Brazilit për ta fituar trofeun.

Superylli i Barçës u ankua edhe për kartonin e kuq që e mori pas një vendimi kontrovers të gjyqtarit në ndeshjen për vend të tretë kundër Kilit, të cilën e fitoi Kombëtarja e tij.I pyetur rreth komenteve të Messit, Bolsonaro tha: “Çfarë tha Messi? Ahhh, po, kjo është një shfaqje për lojtarët e futbollit”.Ai u pyet edhe për pranin e tij gjatë festes së Brazilit pas triumfit.“Asnjë president nuk është duartrokitur si unë që prej Medicit më 1970”, shtoi ai. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida ndërmjet Sivassporit dhe Besiktasit në Superligën turke të futbollit dhuroi një ngjarje mjaft të rëndë.

Monaco është klubi më i ri që ka shprehur interesim të madh për sulmuesin e Interit Mauro Icardi, të cilit i ka ofruar pagë shumë të majm

Duhej të ishte festë pas fitores së Superkupës, por nuk ka qenë e tillë rruga për në kthim e disa tifozëve të Partizanit.

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrier

Olimpia-Motagua është një nga derbit më të zjarrtë në Honduras, dhe i tillë ishte edhe këtë herë.

Lukaku vazhdon të punojë shumë, për ta nisur sa më mirë sezonin në Serie A.Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romelu Lukaku i ka dërg

Mançester Siti dështoi të sigurojë fitoren e dytë në Premier Ligë, teksa nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2, në ndeshjen kundër Totenhemi

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar.

Teuta është mundur në miqësoren e parë zhvilluar në Durrës pas kthimit nga faza përgatitore në Korçë.

Sportisti i mirënjohur i UFC, Connor McGregor është gjobitur pasi ai sulmoi një burrë në klubin ku kishte shkuar.