Presidentit të Breshias i vjen në majë të hundës me Balotelin: E ka lirinë për t’u larguar

02/12/2019 - 21:37

Mario Baloteli vendosi të kthehej këtë sezon në Serinë A, teksa firmosi për Breshian. Mirëpo, situata për sulmuesin nuk ka ecur sipas parashikimeve. SuperMario ka shënuar vetëm një gol në kampionat dhe nuk po arrin të udhëheqë skuadrën drejt rezultateve pozitive.

Breshia renditet në vend të fundit dhe një pjesë e përgjegjësisë është edhe e 29-vjeçarit. Kështu, sulmuesi duket i trishtuar dhe madje ka marrë një ofertë nga Gallatasaraj, ndërsa ka interes edhe nga Kina. Por, kjo nuk i bën përshtypje presidentit të Breshias Celino, i cili i lë rrugë të lirë sulmuesit për të marrë vendimin që dëshiron.

“Ai ka lirinë për t’u larguar. Duhet të zgjedhë nëse ngrihet lart apo të marrë tatëpjetën. Nëse largohet, atëherë të dy ne do e kemi humbur bastin”, u shpreh presidenti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Debati mbi futbollistin më të mirë në histori, është gjithnjë një temë e cila gjeneron shumë debat.

PSG hipotekoi kualifikimin për në Champions por më shumë se sa një bileta për në fazën me eliminim direkt, ajo që më bëri më shumë përsht

Inter është kthyer prepotent në Serie A këtë sezon por dështuan në mënyrë të pabesueshme në Champions, duke vërtetuar dhe një herë se jan

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, doli ditën e sotme para mediave, për të folur në prag të ndeshjes së nesërme që ekipi i tij luan kundër

Një ngjarje e veçantë ka ndodhur në Kategorinë e Dytë në slloveni, teksa një lojtar është përjashtuar nga ekipi i tij.

Hulio Kruz është një nga ata lojtarë që kanë mbetur në zemrat e tifozëve të Interit.

Teuta e Bledi Shkëmbit do luajë ndeshjen e rradhës në kampionat, përball Kukësit në transfertë.

Teuta është duke u përgatitur për një tjetër ndeshje shumë të rëndësishme, atë me skuadrën e Kukësit.

Durrësi dhe Teuta kaluan një peri udhë të vështirë për disa ditë me radhë, por ndaj Skënderbeut ekipi u rikthye te rezultatet e mira.

Sikur të mos mjaftonin polemikat pas eliminimit në Champions League, në rrjetet sociale orët e fundit ka përfunduar në shenjestër Kristia