PSG-Mbappe, krisje mes palëve

10/12/2019 - 19:43

Kylian Mbappe është projektuar prej kohësh si lojtari i vetëm i cili mund të “trashëgoj” fronin e futbollistit më të mirë në planet. Është shume i ri, vetëm 19 vjeç, ka shumë klas, i shpejtë, teknikë dhe mbi të gjitha ka shijuar titullin e kampionit të botës, diçka që nuk e arritën kurrë në karrierën e tij të mrekullueshme as Messi e as Ronaldo, të paktën jo deri më tani.

Mbappe shihet dhe si lojtari i cili do të vendos një rend të ri në tregun e transferimeve, si lojtari më i shtrenjtë në botë, por të gjitha këto për momentin janë projeksione, e vetmja që e sigurt është fakti se PSG po i qëndron ngushte një lojtari që dëshiron të fitoj gjithçka në rang klubesh dhe në aspektin personal.

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”: Mbappe po shfaq gjithnjë e më shumë dëshirën e tij për të mos rinovuar kontratën me PSG. Jo vetëm “Marca” por dhe “Mundo Deportivo” është në këtë linjë: Mbappe nuk është më i lumtur në Paris, këtë e vërtetoi edhe gjatë sfidës kundër Montpellier ku u zëvendësua në kohën shtesë. Marrëdhënia e tij me trajnerin Tuchel nuk është nga më të mirat, por as me drejtuesit e klubit të cilët po dështojnë për të ndërtuar një ekip fitues në Champions.

Pikërisht trofeu më i rëndësishëm në rang klubesh, mund të jetë përcaktues për të ardhmen e tij, nëse PSG dështon sërish të jetë fitues apo të ketë një projekt ambicioz, Mbappe mund të mos pranoj rinovimin e kontratës e cila i skadon më 2022. Nga ana tjetër as Reali, një nga të paktët ekipe që mund të përballoj kostot e transferimit të tij, nuk ka qëndruar në heshtje, përkundrazi kanë shprehur dëshirën dhe gatishmërinë e tyre për ta afruar në Madrid.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.

Andrea Pirlo u emëruar ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin.

Mediat në Francë vazhdojnë t'i qëndrojnë idesë që Kristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe të transferohet te PSG.

Lokomotiva e Zagrebit ka prezantuar blerjen më të re, atë të Sherif Kallakut.

Ndonëse kontratat e tij me Teutën tashmë ka përfunduar, në një prononcim për mediat shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Bazhe Todorovski du

Pak ditë më parë mediat italiane raportuan se babai i Lionel Messit, Jorge Messi ka blerë një apartment në rrugën Joe Viale, shumë pranë

Në Itali fitoi titullin kampion për të nëntin sezon radhazi, por në Europë, Juventusi tregoi sërish se i mungon diçka për të fituar, pasi

Samir Handanoviç mbetet e tashmja për rolin e portierit të Interit, por në ambientet zikaltër po reflektojnë edhe mbi të ardhmen.

Klaus Gjasula është një nga lojtarët shqiptarë më të përfolur gjatë sezonit të sapo mbyllur.