Real-Juve vazhdon… Kërcënohet bashkëshortja e arbitrit Oliver

Postuar: 16/04/2018 - 17:41

   Real Madrid-Juventus është mbyllur në fushën e lojës, por jo jashtë saj. Tifozë të tërbuar kanë vënë në shënjestrën e tyre bashkëshorten e arbitrit Michael Oliver, Lucy, në profilin e së cilës në rrjetet sociale nuk i kursyen fyerjet seksiste, madje arritën sa të bënin edhe kërcënime me vdekje në drejtim të vet arbitrit. Është rrjeti BBC që ka publikuar disa nga komentet fyese në drejtim të Michael Oliver e bashkëshortes së tij, duke i përkthyer frazat nga gjuha italiane në atë angleze.

Ndërkohë, policia britanike ka hapur menjëherë hetimet për fyerjet ndaj Lucy Oliver, e cila ka marrë mesazhe kërcënuese edhe nëpërmjet mesazheve telefonike. Ndeshja mes Realit të Madridit dhe Juventusit u mbyll në mënyrë dramatike për bardhezinjtë, teksa Buffon u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 93-të, ndërsa Realit iu akordua një 11-metërsh që u shndërrua në gol nga Ronaldo, duke bërë që madrilenët të kalojnë në gjysmëfinalet e Championsit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me Roberto Mancinin gjithmonë e më pranë stolit të Kombëtares Itlaiane, drejtuesit e Zenitit të Shën Petërburgut hedhin sytë nga ish-traj

Në prag të kryesfidës së Serisë A, mes Juventusit dhe Napolit, që do të luhet të dielën në mbrëmje në ‘Allianz Stadium’, vëmendja ndaj kë

Në muajt e fundit u diskutua shumë për mundësinë e largimit të Cristiano Ronaldos nga Reali i Madridit, por mesa duket gjërat kanë ndrysh

Në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit u zhvillua Kampionati Kombëtar i Peshëngritjes për grupmoshat U-15 dhe U-17, aktikvitet

 Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Rei Manaj, nuk është duke kaluar një periudhë të suksesshme te skuadra spanjolle e Granadës, që militon

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në shtetin e Meksikës.

Teuta po e përgatit me qetësi takimin e radhës kundër Flamurtarit në Vlorë, ku kërkohet një tjetër fitore për t’u afruar edhe më shumë me

   Derbi i Stambollit mes Fenberbahces dhe Besiktasit nuk arriti të përfundojë, për shkak të atmosferës tejet të tensionuar.Në minutën e

Ronaldo është në formë të shkëlqyer.

Ish-mbrojtësi i skuadrës së Lincoln, Bradley Wood është dënuar me 6 vite pezullim për marrje kartonash me dashje për të përfituar në bast