“Realizova ëndrrën time”, sulmuesi i njohur gjerman tërhiqet nga futbolli

29/06/2020 - 22:19

Mario Gomez i ka dhënë fund me futbollin. Sulmuesi gjerman luajti sezonin e fundit me Stuttgart në Bundesliga 2 dhe ndihmoi skuadrën e zemrës të rikthehet në elitë. Diçka të tillë ia kishte premtuar vetes dhe e mbajti fjalën.7 gola shënoi këtë sezon lojtari që mbush 35 vjeç në datë 10 korrik. Gomez ka luajtur me ekipe si Stuttgart, Bayern Munchen, Fiorentina, Besiktas dhe Wolfsburg, teksa numëron 31 gola të shënuar me kombëtaren gjermane.

Në një prononcim për Goal.com, “veterani” i repartit ofensiv, i cili ka fituar 9 trofe në karrierë, flet për tërheqjen nga futbolli i luajtur. “Isha i sigurt që në fillim të sezonit që do të riktheheshim në Bundesligë.Kisha vendosur që ky do të ishte sezoni im i fundit te Stuttgart, në Gjermani dhe ndoshta si futbollist. Kam ëndërruar gjithmonë ta mbyll karrierën këtu“, deklaron sulmuesi i njohur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Union Berlini është i vendosur që të kthejë tifozët në stadiume, duke premtuar se do të mbulojë shpenzimet për të kryer testimin për COVI

Një tifoz vetëm 12 vjeç është arrestuar pasi ofendoi në Instagram me shprehje raciste sulmuesin Wilfried Zaha para ndeshjes Aston Villa –

Teksa poston një foto me ish-trajnerin e Kombëtares, Gianni De Biasi, Presidenti Ilir  Meta thotë se tani me Azerbajxhanin përveç TAP-it

“Lautaro është shumë pranë Barcelonës? Absolutisht po. Marrëveshja është arritur? Absolutisht jo”.

Manchester City merr lajmin e madh nga Gjykata  Arbitrazhit Sportiv.

Teuta do të luajë në javën e 34-ërt një ndeshje të rëndësishme për objektivin Europë, por me shumë mungesa.

Kukësi e zgjidhi shumë shpejt ndeshjen ndaj Teutës me golat e shënuar që në pjesën e parë.

Një moment pa dyshim jo i mirë për Marcelo Brozoviç, në fushën e gjelbër për shkak të dëmtimeve por edhe jashtë saj.

150 milion euro, kjo është fatura që Steven Zhang duhet të paguaj për të shkarkuar Antinio Conte nga Inter dhe për të gjetur një staf të