Refuzoi kombëtaren për lindjen e djalit, kërcënohet mbrojtësi i Junajtid!

27/03/2019 - 18:05

Suedia e nisi me katër pikë fazën eliminatore të grupeve për kualifikimin në Euro 2020. Kombëtarja nordike mposhti Rumaninë në shtëpi me rezultatin 2-1, ndërsa mbrëmë përfundoi në një barazim të çmendur 3-3 derbi kundër Norvegjisë.Viktor Lindelof nuk ka pranuar të luajë në këto dy ndeshje.

Maja Nilson, gruaja e tij, ka qenë duke lindur dhe mbrojtësi i Junajtid ka dashur t’i gjendet pranë në momentin më të lumtur të çiftit.Maja ka sjellë në jetë një djalë, ndërsa disa persona kanë menduar t’i prishin sadopak gëzimin e madh lojtarit. Lindelof është kërcënuar dhe ka marrë mesazhe urrejtje! Shkaku? Fakti që ka refuzuar kombëtaren për të ndjekur nga afër ardhjen në jetë të djalit të tij.

Megjithatë, lojtari i “Djajve të Kuq” nuk është i vemti që ka marrë mesazhe të tilla.Federata suedeze ka denoncuar në polici, ndërsa shefi i sigurisë së ekipit, Martin Fredman, ka sqaruar situatën e krijuar. “Jemi të vetëdijshëm për mesazhet e dërguara lojtarëve tanë. Kemi kontaktuar me policinë. E gjitha nisi në momentin kur Vixhi (Lindelof) refuzoi të luante në këto dy ndeshje. Ne kemi një plan dhe i kemi gjërat në kontroll. Do të bisedojmë me të gjithë lojtarët”, përfundoi Fredman.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas 13 vitesh një histori rrënqethëse është bërë e ditur për mediat për një prej trajnerëve të Premier, Nigel Pearson i cili sot drejton

Pas aksidentit të frikshëm që i kushtoi jetën Paulo Goncalves në etapën e 7-të, Rally Dakar regjistroi një tjetër aksident ku mbeti i pla

Jose Murinho deklaroi dje se Christian Eriksen do të zbresë në fushë në ndeshjen ndaj Watfordit dhe se Interi nuk ka bërë akoma një ofert

Mateo Politano dukej shumë afër kalimit te Roma, por kur pritej vetëm zyrtarizimi i këtij transferimi që do të çonte Spinacolën te Interi

Mini-faza përgatitore ka qënë deri më tani e mbarë për Teutën, ngarkesa fizike është asimiluar në mënyrën e duhur dhe më kryesorja janë s

Sherif Kallaku vendosi të rinovonte me Teutën.

Një lajm i trishtë për botën e futbollit ka ardhur ditën e sotme, teksa legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi ka ndërruar je

Federata skoceze e futbollit për futbollistët e rinj nën 12 vjeç ka marrë një vendim të ri.Arsyeja nuk ka të bëjë me një ndryshim të rreg

Në momentin më të mirë të tij, Cristiano Ronaldo rrezikon që të ndalet.