Ronaldo do të transferohet te PSG, ja dy faktet

04/11/2015 - 11:27

4 nëntor 2015 - Zërat se Cristiano Ronaldo do të shkojë te PSG janë shtuar edhe më shumë pas ndeshjes së luajtur mbrëmë mes Real Madridit dhe PSG-së. Pasi i premtoi diçka në vesh Laurent Blancut, Ronaldo i dha një sinjal të mirë edhe bosit të PSG-së, sheikut Al Khelaifi. Mediat e kapën momentin kur CR7 i bëri me sy miliarderit të famshëm. Portugezi kaloi pranë tij dhe i dha dorën, duke demonstruar se kanë një marrëdhënie shumë të mirë. Presidenti i Realit, Florentino Perez pengoi Ronaldon që të jap intervistë pas ndeshjes, por CR7 e shfrytëzoi mundësinë për t'i dhënë një sinjal drejtuesve të PSG-së.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.

Trajneri i Teutës Edi Martini, i shoqëruar nga kapiteni, Renato Arapi kanë dalë sot në konferencën zyrtare për media, një ditë përpara nd

Kukesi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për 

Presidenti dhe 4 futbollistët e Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën këtë të diel në nj

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit.