Ronaldo jo vetëm e “tradhtoi”, por i rrëmbeu edhe fizioterapistin Realit

09/08/2018 - 21:23

Juventusi çuditi botën e futbollit me blerjen e Cristiano Ronaldos nga Reali i Madridit për 100 milionë euro, duke i siguruar portugezit një pagë të majme vjetore 30 milionë euro.

Mirëpo CR7 nuk ka qenë i vetmi që braktisi “Los Blancos” për t’iu bashkuar bardhezinjve. Më këshillën ose kërkesën e “yllit” portugez Juvetusi “bleu” edhe fizioterapistin Javier Santamaria, më synimin për ta mbajtur gjatë gjithë sezonit në formë 5 herë fituesin e “Topit të Artë”.

Për 16 vite Javier Santamaria ka qenë pjesë e stafit mjekësor të Realit, ndërsa në vitin 2014 Ronaldo e mori me vete edhe gjatë grumbullimeve me përfaqësuesen e Portugalisë për Botërorin që u zhvillua në Brazil.

Në fakt, Juventusi kishte nevojë për të plotësuar stafit me një fizioterapist dhe kur Ronaldo bëri propozimin e tij, të gjithë mbetën të kënaqur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Luke Walton nuk e ka nisur ende aventurën me Sacramento Kings, por e sheh veten në telashe.

Një histori e jashtëzakonshme dashurie për futbollin ka ardhur nga Spanja, ku Javi Jimenez, tifoz i Cordoba-s, klub që luan në kategorinë

Juventusi konfirmoi dominimin absolut në kampionatin italian, teksa 5 javë nga fundi siguroi edhe matematikisht titullin e tetë radhazi k

Nuk ka kaluar pa pasoja humbja poshtëruese 4-0 kundër Evertonit në “Goodison Park” të dielën.

Teuta vijon nga puna. Me një seancë të zhvilluar pasdite, ka startuar zyrtarisht edhe java anti-Kukësi.

Një sezon që po shkon drejt fundit mes polemikash për Callem Hudson-Odoi, që mesa duket do e mbyllë me një lajm të rëndë.

Teuta dhe Goga Basket kanë fituar ndeshjet e para gjysmëfinale të play off-it në basketboll për meshkuj, duke mundur respektivisht Tiranë

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në ndeshjen e javës së 30-të që zhvillohet ditën e sotme në Bundesliga, mes Volfsburgut dhe Aintrahtit

Mauro Icardi drejt Paris Saint Germain! Një lajm sensacional i Gazzetta dello Sport, që u referohet zhvillimeve të fundit në merkato.

Lojtarët e Manchester United janë përplasur me njëri-tjetrin në dhomat e zhveshjes, të zemëruar pas humbjes poshtëruese 4-0 në fushën e E