Ronaldo shtyn Juventusin të blejë James Rodriguez!

05/02/2019 - 19:24

Cristiano Ronaldo fton James Rodriguezin te Juventusi. Mund të jetë pikërisht mesfushori i Bayernit, afrimi i madh i bardhezinjëve në merkaton e verës. Ronaldo dhe James kanë patur një raport të shkëlqyer që nga periudha që të dy kanë qenë pjesë e Los Blancos dhe tashmë mund të ribashkohen te Juvja.

Gjasat janë që Bayern Munich mos ta blejë kartonin e kolumbianit i cili në verë do të rikthehet te Reali i Madridit. Por edhe mundësitë për të qëndruar te klubi merengues janë të pakta për golashënuesin më të mirë të Botërorit Brazil 2014.

Juventusi e pëlqen shumë lojtarin dhe i shtyrë edhe nga dëshira e Ronaldos për të luajtur sërish me James mund të tentojë blerjen e James në verë për të bërë të lumtur CR7-ën.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nuk ndodh shpesh në një sfidë Champions, aq më tepër kur luhet Bayern Munich - Barcelona të shohesh nje rezultat 8-2.

Massimo Moratti mbetet presidenti i fundit italian që ka fituar Ligën e Kampionëve.

“Kam parë sulme të paarsyeshme kundër skuadrës dhe kundër meje dhe jam mbrojtur shumë pak nga klubi.

Skuadra e Teutës ka lënë Durrësin dhe ka udhëtuar drejt qytetit të Pukës, për të përfituar nga temperaturat më të ulëta atje dhe për të p

Afrimi i dy sulmuesve, Blerim Krasniqi dhe Aldrit Oshafi, ishte vetëm fillimi për merkaton e Teutës.

Bomberi i Kosovës, Vedat Muriqi ka hedhur një hap galopant në karrierë, duke arritur akordin me Lacion, për shifrën 18 milionë euro.

Katër sezonet në Angli dhe ndryshimi i disa trajnerëve nuk i kanë shërbyer Pol Pogbasë për t’u rikthyer në nivelet stratosferike të kohës

Anulohet përfundimisht Maratona e Parisit, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Kualifikimi për në fazën gjysmëfinale bën me krahë presidentin e PSG, sheikun Nasser Al-Khelaifi.

Vetëm pak ditë më parë flitej për një rinovim milionerë me Juven por tashmë e ardhmja e Paulo Dibala rikthehet të jetë e paqartë.