Rrahu zyrtaren e ndeshjes, dënohet futbollistja bukuroshe (FOTO)

18/04/2019 - 18:24

Komisioni i Disiplinës ka publikuar sot vendimet mbi shkeljet që kanë ndodhur në fushat e futbollit.

Mes dënimeve, bie në sy dhe ai i futbollistes Paula Jaku, që luan për skuadrën e Juban-Danjës.

Futbollistja bukuroshe është dënuar me 1 vit përjashtim nga futbolli për shkak se ka ushtruar dhunë ndaj zyrtares së ndeshjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqiptarët e atletikës ia kanë dalë që sërish të “rrëmbejnë” dy medalje ari.

U përurua në Pejë, në vendlindjen e saj shtatorja e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, e vetmja sportiste nga Kosova me medalje të ar

Liga e Futbollit në Zvicrës ka njoftuar këtë të premte se janë shtyrë të gjitha ndeshjet e parashikuara për t’u zhvilluar këtë fundjavë n

Dashuri dhe urrejtje… Vetëm e tillë mund të përkufizohet marrëdhënia mes Neymar Juniorit dhe Barcelonës.

Teutës i kthehet humori. Humbja në Korçë është arkivuar tashmë dhe të gjithë janë të bindur se ndaj Kukësit do të bëjnë autokratikë.

Të dielën do të jetë duel i ashpër në fushën e “Santiago Bernabeut”, në qershor… në merkato.

Të dielën do të jetë duel i ashpër në fushën e “Santiago Bernabeut”, në qershor… në merkato.

Në Itali prisnin një tjetër rezultat dhe sidomos një tjetër paraqitje të Juventusit në 1/8 e Champions.