Rrëzohet pas konferencës për shtyp trajneri i Kombëtares (VIDEO)

28/05/2019 - 19:27

Ditën e sotme u mbajt edhe konferenca për shtyp e trajnerit të Kombëtares së Shqipërisë, Edi Reja.

Tekniku prezantoi ekipin për dy sfidat e qershorit, ndaj Islandës në transfertë dhe më pas Moldavisë në Elbasan, të cilat do të luhen respektivisht më datat 8 dhe 11

Mirëpo, në fund teksa konferenca u mbyll, ndodhi një incident i vogël, i cili nuk kaloi pa u vënë re.

Tekniku Reja u pengua dhe nuk mundi të shmangte rrëzimin. Megjithatë, trajneri u ngrit menjëherë në këmbë si për të treguar se nuk kishte asgjë dhe ishte thjesht një pengim, ndërsa më pas vazhdoi normalisht bisedën me gazetarët.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka vlerësoi me nota maksimale paraqitjen e kombëtares ndaj Moldavisë, por edhe pun

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të "Tre Luanëve".

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të “Tre Luanëve”.

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit.

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.