Salah mbetet i surprizuar në Dubai, thyhen 2000 pjata për sulmuesin e Liverpulit

19/11/2019 - 19:46

Sulmuesi pësoi një dëmtim në ndeshjen e fundit me Liverpulin ndaj Sitit, dhe kjo e ka detyruar atë të qëndrojë larg fushave të blerta, duke mos u grumbulluar me kombëtaren e Egjiptit.Pikërisht këto ditë të rikuperimit, futbollisti ka vendosur t’i kalojë në Dubai, aty ku është përballur me një surprizë të çuditshme.

Një restorant grek i cili ndodhet në qytetin arab, sapo mori vesh se aty do të mbërrinte një nga lojtarët më të mirë, vendosën ta surprizojnë atë. Pjestarët e restorantit, thyen plot 2000 pjata në shenjë nderimi për futbollistin.

Kjo është një traditë e tyre, që gjithmonë kur mbërrijnë njerëz shumë të mëdhenj ose të famshëm, ata thyjnë pjata në mënyrë që të largojnë gjërat e këqija nga ai person, dhe e njëjta gjë ndodhi edhe me sulmuesin.

Salah mbeti i habitur nga kjo, por pasoi kaloi këtë moment, ai kaloi në dhomën e tij i vetëm për tu qetësuar dhe për t’i shijuar këto pushime. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj