Serbët me dhembje koke: Vendimi i CAS-it, skandaloz!

10/07/2015 - 11:38

10 korrik 2015 - Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv, që i jep tri pikët Kombëtares Shqiptare për ndeshjen e 14 tetorit në Beograd, ka sjellë reagimin e mediave serbe.

E përditshmja "Kurir" e quan skandalin vendimin e CAS-it, ndërsa dronin me simbole shqiptare mbi stadiumin e Beogradit e cilëson si provokim.

Pas këtij vendimi Shqipëria ngjitet në vendin e dytë në grupin I në kuotën e 10 pikëve, aq sa edhe Danimarka, por me një ndeshje më pak, ndërsa Serbia mbetet plotësisht jashtë loje.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kund

Juventus dhe Daniele Rugani duket se do t’i japin lamtumirën njëri-tjetrit në merkaton e janarit.

Kur nuk kanë mbetur shumë ditë përpara nisjes së Botërorit për Klube, kanë filluar provlemet e para për organizatorët.

Vitet kalojnë, “pensionimi” i “yllit” argjentinas i preokupon të gjithë në “Camp Nou”.

Teuta do të presë nesër në fushën e vet skuadrën e Skënderbeut, në orën 16.30, ndërsa durrsakët duan që të marrin 3 pikët në këtë sfidë s

Dëmtimi i rëndë që ka pësuar Duarte po shtyn Milanin të gjejë një zëvendësues për të gjatës merkatos së janarit.

Teuta përgatitet për ndeshjen e së dielës që luan në fushën e vet ndaj skuadrës së Skënderbeut të Korçës.

Teuta është në kërkim të tri pikëve dhe zhbllokimit të sulmit, që korrespondon me pesë javët zhgënjyese.

Erzeni ka arritur të marrë një fitore të pastër ndaj Partizanit në Challenge Cup për volejbollin e meshkujve.

Arsenali nuk po arrin të marrë rezultate pozitive dhe largimi i Unai Emeri nuk ka ndikuar aspak për mirë në skuadër.