Sergio Aguero nuk mbështet Messin në garën për ‘Topin e Artë’

15/05/2019 - 20:58

Ylli i Manchester Cityt, Sergio Aguero ka tradhëtuar bashkëkombasin e tij Leo Messin në garën e ‘Topit të Artë’ pasi  është shprehur se ‘Topi i Artë’ për vitin 2019 duhet të jetë për një  futbollist që luan në finalen e Champions Leagues.

“Unë mendoj se për të fituar Topin e Artë, ju duhet të jeni në Ligën e Kampionëve, në finale”, ka thënë Aguero për Marcan.  Siç duket Lionel Messi nuk do ta ketë mbështetjen e mikut të tij më të mirë Sergio Agueros në ceremoninë e ‘Topit të Artë’ të këtij viti.Ronaldon dhe Lionel Messi e kanë fituar nga pesë herë ‘Topin e Artë’.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çështja kryesore te Juventusi momentalisht është ajo e trajnerit, me Masimiliano Alegrin që ka zyrtarizuar largimin e tij.

Pas suksesit ndaj Brajtonit, i cili i siguroi titullin kampion Sitit, Pep Guardiola u rikthye mëngjesin e së hënës në qendrën stërvitore

Kastriot Dermaku është lojtari shqiptar më i kërkuar në merkaton e verës.

Një tragjedi brenda tragjedisë, e cila e lë akoma të hapur dhimbjen e familjes Sala.

Protesta që pritet të zhvillojë opozita të shtunën ka detyruar Federatën Shqiptare të Futbollit të shtyjë me 24 orë të gjitha ndeshjet e

Deklarata e Kylian Mbappe në momentin e marrjes së çmimit si lojtari më i mirë i sezonit në Ligue 1, ka trembur jo pak drejtuesit e PSG t

Edi Reja nis zyrtarisht punën në fushë, publikon listën paraprake me 10 lojtarët e grumbulluar për dy sfidat e radhës kundër Islandës dhe

Fitorja me Partizanin e ka rritur moralin në kampin durrsak, pasi janë më të sigurt në vendin e tretë kur kanë mbetur edhe dy javë nga fu

Tri herë kampioni i botës i Formula 1 Niki Lauda ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare.