Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Sergio Ramos me Koronavirus, shtyhet kthimi i tij në fushë

13/04/2021 - 19:45

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit. Klubi mbretëror do të jetë i detyruar të heqë dorë edhe për disa javë nga një prej lojtarëve të tij më të mirë: Sergio Ramos.Mbrojtësi 34-vjeçar, i cili gjatë muajve të parë të vitit ka zbritur shumë pak në fushë për shkak të problemeve në menisk, ka rezultuar pozitiv me Koronavirus.

Lajmi u komunikua nga Reali i Madridit përmes një shënimi që u shfaq në faqen zyrtare.“Real Madrid C.F. informon se lojtari ynë, Sergio Ramos, u testua pozitiv pas testit të fundit të kryer për Covid-19”.Sergio Ramos nuk do të ishte rikuperuar për çerekfinalen e kthimit kundër Liverpoolit në Champions, e planifikuar për të t’u zhvilluar këtë të mërkurë në mbrëmje në “Anfield”, por me shumë mundësi do të mungojë edhe në dy transfertat e radhës në La Liga, kundër Getafes dhe Cadizit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zlatan Ibrahimoviç nuk do të luajë me kombëtaren e Suedisë në kampionatin Europian këtë verë.

Kur jemi vetëm një javë larg fundit të kampionatit italian, si rrallëherë më parë pankinat e klubeve janë më të lëkundura se kurrë, pasi

Mediet spanjolle janë të sigurta se Zinedine Zidane ka vendosur të largohet nga Real Madrid në fund të sezonit dhe vendimin e tij ja ka k

Tre oficerë policie janë plagosur dhe 20 persona janë arrestuar gjatë festës së tifozëve të Rejnxhërsit në rrugët e Gllazgout.

Dani Alvesh kthehet përsëri në kombëtaren e Brazilit.

Teuta-Partizani është dueli më i fortë i javës së 34-t.

Ish-kapiteni dhe sulmuesi i Interit, Mauro Ikardi ka kërkuar largimin nga PSG-ja.

Nejmar është në telashe të mëdha, teksa po akuzohet për planifikimin e një sulmi të armatosur.

Bëri zhurmë para pak ditëve deklarata e mamasë së Cristiano Ronaldos, Dolores Aveiro se do të përpiqej t’i mbushte mendjen djalit të saj

Para disa ditëve, keqkuptimi me trajnerin Antonio Konte par shkak të një zëvendësimi, u duk sikur solli një “krisje” me Lautaro Martinez.