“Sfidë e parefuzueshme, nuk ju zhgënjej”, fjalët e para të Kumbullës si lojtar i Romës

17/09/2020 - 20:52

Marash Kumbulla është prezantuar ditën e sotme si lojtar i Romës. 20-vjeçari ka arritur marrëveshjen me klubin kryeqytetas deri në vitin 2025 me një pagë prej 1.5 milionë euro neto, plus 500 mojë të tjera në formë bonusesh.

Pas prezantimit, ylli nga Malësia e Madhe ka njerrë fjalët e para si lojtar i Romës. Shkurt dhe qartë djaloshi, që e konsideron Romën si një mundësi të parefuzueshme dhe premton se do bëjë maksimumin për të mos zhgënjyer.

“Roma përfaqëson një mundësi dhe sfidë që nuk mund ta refuzoja. Më pëlqeu projekti i klubit dhe nuk hezitova aspak për të pranuar ofertën. Do të bëj maksimumin për të mos zhgënjyer personat që besuan tek unë", u shpreh mbrojtësi pas firmës së vendosur mbi kontratë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin

Lewis Hamilton mund të jetë në rrugën e duhur drejt titullit të tij të shtatë në Formula 1, por britaniku nuk ka kontratë për vitin 2021.

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka është takuar ditën e sotme me kryeministrin Edi Rama.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është jo vetëm një “saraçineskë” në mbrojtje, por edhe një gjuetar goli në zonën rival

Një postimi i trajnerit të Italisë, Roberto Mançini në “Instagram”, në lidhje me Koronavirusin, që po bën kërdinë në të gjithë botën, pro

Teuta po vijojnë përgatitjet dhe për nisjen e sezonit dhe në kampin durrsak optimizmi është i madh dhe të gjithë besojnë se fitimi i titu

Tetori pa fitore për Shqipërinë dhe Kosovën është reflektuar edhe në klasifikimin botëror të FIFAs-s, ku të dyja përfaqësueset humbasin t

Republika Çeke bëhet shteti i parë europian që ndërpret kampionatin për shkak të shtimit të madh të rasteve me të prekur nga Covid-19.

Dy humbjet e fundit, në kampionat ndaj Kadiz dhe në Champions ndaj Shahtjorit, kanë trazuar ujërat te Reali i Madridit. Pas humbjes së dj