Shaqiri tek Tottenham në janar

03/11/2014 - 15:29

DURRËS, 3 nëntor 2014-  E përditshmja italiane, Tuttomercatoëeb raporton se Xherdan Shaqiri mund të transferohet te Tottenhami gjatë afatit kalimtar dimëror. Skuadra italiane, Juventusi ka shprehur interes për një kohë të gjatë për shërbimet e Shaqirit, e ardhmja e të cilit është shumë e pasigurt.

Në anën tjetër, në Angli, është skuadra e Liverpoolit që është duke monitoruar situatën e mesfushorit për një kohë të gjatë. Ai ka kërkuar largimin nga Bayerni, mirëpo Guardiola nuk është duke lejuar një gjë të tillë, pasi e konsideron Shaqirin të rëndësishëm për skuadrën e tij.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koronavirusi po ridizenjon futbollin me shumë klube që tashmë janë në krizë financiare.

Zërat për një largim të mundshëm të Manuel Neuer nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere shtohen gjithnjë e më shumë, kjo për faktin s

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në p

Edi Martini mori drejtimin e Teutës në mes të sezonit, pas shkarkimit të Bledi Shkëmbit.

Në Durrës kanë gjetur një mënyrë origjinale për të mos lënë lojtarët që jetojnë në qytetin bregdetar pa stërvitje.

Tani që kampionatet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, pritet që të ketë edhe probleme të shumta në anën financiare për shumë eki

Ditën e sotme ka përfunduar karantina për skuadrën e Realit të Madridit, e cila u izolua pas rastit pozitiv me koronavirus të basketbolli

Shkencëtarë të njohur kanë deklaruar me keqardhje se një ndeshje e Champions League muajin e kaluar në Milano, mund të ketë qenë pika e s

Klubi i Barcelonës ka vendosur që të mos presë më lojtarët dhe ka vendosur në mënyrë të njëanshme t’u shpallë luftë atyre duke shkurtuar

Ish-futbollisti i Ajaksit, Abdelhak Nouri, pësoi një dëmtim të frikshëm në një ndeshje miqësore të vitit 2017, ndaj Verder Bremer, ndërko