Shearer sulmon Neymar për simulimet: Je patetik. Mjaft, jemi të ngopur!

Postuar: 03/07/2018 - 17:44

   Alan Shearer, gjithashtu, ka përfituar nga ndeshja Brazil-Meksikë në 1/8 finale të Botërorit të Rusisë që të kritikojë Neymarin për qëndrimin e tij.

“Ai është absolutisht patetik. Nuk ka dyshime mbi aftësitë e tij, ai është një lojtar i madh…, por është me të vërtetë i dhembshëm kur rrëzohet në fushë dhe bën sikur të jetë në agoni”, – tha ai.

Miti i futbollit anglez, gjithashtu, i dërgoi një mesazh brazilianit në rrjetet sociale: “Mjaft, ne jemi të ngopur”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kampioni i botës në peshën super të mesme në kategorinë WBC, David Benavidez, ka rezultuar pozitiv pas një kontrolli antidoping që ësh

Pas humbjes ndaj Skocisë, Shqipëria e Christian Panuccit merr një lajm të mirë nga FIFA.

Edicioni 2018-2019 i Champions League nisi në mënyrë fantastike, me duele të mëdha, gola dhe emocione.

Kristiano Ronaldo u ndëshkua me karton të kuq, në debutimin e tij në Champions me fanellën e Juventusit.

Duhet të inagurohej në sfidën e fundjavës së kaluar ndaj Liverpoolit, por për shkak se bëhet fjalë për stadiumin më të shrenjtë në botë,

Dita e shtunë do të jetë vendimtare për Teutën, e cila ka një mision shumë të vështirë, në një fushë ku në vitet e fundit ka marrë vetëm

   Të gjithë prisni golin e Cristiano Ronaldo në Ligën e Kampionvëve, por kjo nuk ndodhi.

   Ish-pronari i klubit të Milanit, Silvio Berlusconi nuk ka hequr dorë nga futbolli.

   Ka përfunduar në tragjedi “Medellin Flowers Marathon”, gjysmë-maratona 21 kilometra e zhvilluar në qytetin kolumbian, me liderin i kës