Shënon gol çdo 38 minuta, por Haaland ka një mesazh për të gjithë botën

16/02/2020 - 17:18

Golat dhe numrat mbreslënës që rrethojnë Erling Braut Haaland nuk janë më suprizë. Që nga dita kur u transferua te Borussia Dortmund dhe debutoi në Bundesligë, sulmuesi norvegjez konfirmoi të gjithë kualitetin dhe pritshmërisë. Në pesë ndeshje, ku vetëm një herë ka luajtur për 90 minuta ai ka gjetur 8 herë rrugën e rrjetës.

E thënë më qartë, Haaland shënon një gol çdo 38 minuta. Një mesatare e frikshme, por 19-vjeçari nuk i vendos limite vetes.

“Sigurisht, edhe unë jam i suprizuar me veten. Por jam i lumtur se si po shkojnë gjërat. Nuk jam i kënaqur asnjëherë me veten. Punoj shumë, pasi dua të bëhem futbollisti më i fortë në botë”, ka thënë Haaland.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koronavirusi po ridizenjon futbollin me shumë klube që tashmë janë në krizë financiare.

Zërat për një largim të mundshëm të Manuel Neuer nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere shtohen gjithnjë e më shumë, kjo për faktin s

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në p

Edi Martini mori drejtimin e Teutës në mes të sezonit, pas shkarkimit të Bledi Shkëmbit.

Në Durrës kanë gjetur një mënyrë origjinale për të mos lënë lojtarët që jetojnë në qytetin bregdetar pa stërvitje.

Tani që kampionatet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, pritet që të ketë edhe probleme të shumta në anën financiare për shumë eki

Ditën e sotme ka përfunduar karantina për skuadrën e Realit të Madridit, e cila u izolua pas rastit pozitiv me koronavirus të basketbolli

Shkencëtarë të njohur kanë deklaruar me keqardhje se një ndeshje e Champions League muajin e kaluar në Milano, mund të ketë qenë pika e s

Klubi i Barcelonës ka vendosur që të mos presë më lojtarët dhe ka vendosur në mënyrë të njëanshme t’u shpallë luftë atyre duke shkurtuar

Ish-futbollisti i Ajaksit, Abdelhak Nouri, pësoi një dëmtim të frikshëm në një ndeshje miqësore të vitit 2017, ndaj Verder Bremer, ndërko