Sherr dhe pakënaqësi te Bajerni, skuadra në kaos pas ndeshjes së parë

18/08/2019 - 17:18

Kanë mjaftuar pak ndeshje që situata te skuadra e Bajern Mynih të kthehet përsëri e tensionuar. Barazimi 2-2 me Herta Berlin ka nxjerrë në pah edhe një herë përplasjet mes futbollistëve kryesorë të skuadrës dhe trajnerit Niko Kovaç, si dhe ka shfaqur përsëri të pakënaqurit.

Sipas mediave gjermane, Kimih i ka kërkuar llogari trajnerit në dhomat e zhveshjeve pse ka vonuar zëvendësimet duke parë lodhjen në radhët e titullarëve dhe kroati sigurisht nuk ka pëlqyer fjalë të tilla, aq më tepër në publik para lojtarëve të tjerë. Ndërkohë, është rishfaqur edhe Renato Sançez, i cili pas sfidës ka deklaruar se ishte “i trishtuar” te Bajern Mynih, edhe pse Kovaç kishte filluar të aktivizonte portugezin.

Shefi ekzekutiv, Karl Hainz Rumenige, ka preferuar që të flasë sot vetëm për situatën e Sançez, duke e ftuar këtë të fundit që të tregohej më profesionist. “Nuk është e përshtatshme të bësh deklarata të tilla dhe të largohesh menjëherë pas ndeshjes së parë a të dytë. Ai do të ketë rastin për të treguar vlerat e tij këtu”, tha Rumenige. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Interi kërkon me çdo kusht të transferojë në Milano talentin shqiptar të mbrojtjes, Marash Kumbulla dhe pas negociatash të shumta me mena

Qeveria italiane mendon të shuajë polemikat që kanë shpërthyer mes klubeve të Serisë A në lidhje me rikthimin në stërvitje të futbollistë

 Në qershorin e vitit të kaluar një aksident fatal me makinë i mori jetën ish-futbollistit të Arsenal, Real Madrid e Seviljes, Hoze Anton

Futbolli është pezulluar pothuajse në të gjithë botën, për shkak të Koronavirusit, me vetëm pak shtete ku luhet ende. Të shumta janë dile

Në këto ditë të vështira karantinimi, klubi letonez i Rigës, iu ka kërkuar futbollistëve që të zgjedhin 5 gjërat e tyre të preferuara që

Lorenco Vila është i izoluar në shtëp si çdo futbollist tjetër në këtë situatë ku ndodhet vendi.

Pavarësisht shpresave të shumta për të fituar pafajësinë, piloti italian i skuadrës së Aprilias, Andrea Iannone mori një goditje të rëndë

Ndërsa pandemia e koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin.

Ish-presidenti i Marsejës, Pape Diof, u nda nga jeta ditën e djeshme, në moshën 68-vjeçare, pasi u infektua me koronavirus.