Shkëmbi: T’i rikthejmë buzëqeshjen Durrësit, Teuta ime në fushë për 3 pikët (VIDEO)

07/12/2019 - 18:10

Teuta do të presë nesër në fushën e vet skuadrën e Skënderbeut, në orën 16.30, ndërsa durrsakët duan që të marrin 3 pikët në këtë sfidë shtëpie. Bledi Shkëmbi thotë se: “Shpresojmë që në ndeshjen me Skënderbeun t’i kemi të gjithë gati. Na duhet grupi i plotë për të marrë 3 pikët”, – tha fillimisht trajneri i Teutës.

Tifozët

“Kemi dëshirë që të ketë sa më shumë tifozë. Ky qytet duhet që të jetë i bashkuar që ta kalojë këtë situatë. Klubi dhe lojtarët janë solidarizuar që të bëjnë të mundur dhe të ulin sadopak këtë dhembje. Duam që tifozët të jenë të shumtë për solidarizim me këtë situatë”.

Gjendja

Disa lojtarë janë prekur nga tërmeti në banesat ku jetojnë, sidomos të huajt që banojnë në Durrës “Ditën e parë e kuptova shumë mirë se çfarë kishte ndodhur. Në ditën e parë dhe të dytë kanë qenë të shokuar. Pashë një ekip ndryshe nga sa isha mësuar, jo të përqendruar në stërvitje, por të përqendruar te ajo që ndodhi. Por, në 2-3 ditët e fundit pashe një skuadër që jemi mësuar të gjithë sepse optimizmi erdhi në rritje. Ndoshta ka qenë hera e parë dhe shpresoj që të jetë hera e fundit. Janë ditë shumë të vështira dhe në të tilla ngjarje nuk flitet për futboll”.

Skënderbeu

“Skënderbeu vjen pas një periudhë të mirë dhe me rezultate të mira. Ne vijojmë nga një periudhë jo e mirë, por ama kemi bërë lojëra të mira, me shanset tona për të fituar. Ndonëse nuk po shënojmë, e kam thënë edhe më parë. Patjetër q duhet të bëjmë ndryshe, duhet që të japim mbi maksimumin tonë, pasi nuk duhet që të ketë asnjë lloj justifikimi për ndeshjen e nesërme, por duhet që të mendojmë për fitoren dhe si të marrim 3 pikët”, – tha në fund të prononcimit trajneri i Teutës, Blendi Shkëmbi.

Biletat

Klubi i Teutës ka vendosur që të gjitha paratë që do të grumbullohen nga shitja e biletave të shkojnë per te prekurit nga tërmeti. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj