Shpalli largimin nga Bajerni në fund të sezonit, ja ku pritet të shkojë Roben

05/12/2018 - 20:19

Pasi ka konfirmuar largimin nga Bajerni në fund të sezonit, e ardhmja e Arjen Roben është e hapur. Por, që tani klubet kanë filluar të rreshtohen për firmën e tij. Ekipet e fundit që kanë shfaqur interes për të janë FC Groningen dhe PSV Eindhoven. Aty ka nisur karriera e lavdishme e sulmuesit holandez.

i ekipit holandez të Groningenit Hans Nijland ka folur me Dagblad Norden për një rikthim të mundshëm të Roben.“Do të ishte një ëndërr e bërë realitet nëse ai do ta mbyllte karrierën aty ku e nisi, te FC Groningen,” është shprehur 58-vjeçari, duke e mbyllur me fjalinë: “Ne mund të ëndërrojmë akoma, apo jo?”

Ndërkohë, në qytetin tjetër të Holandës, Eindhoven shpresat për një rikthim të tij janë gjithashtu të mëdha. Trajneri Mark Van Bomel do të priste me kënaqësi ish-kolegun e tij te Bajerni. Vetë lojtari bavarez ende nuk ka deklaruar se ku do të luajë pasi të largohet në fund të sezonit nga Mynihu. “Nëse gjithçka do të shkojë kështu siç është, atëherë sigurisht që do të vazhdoj të luaj diku tjetër. Por për momentin nuk e kam vendosur ende të ardhmen time, të shohim në muajt e ardhshëm. Do të flas edhe me familjen dhe më pas do të vendosim se çfarë do të bëjmë”, u shpreh Roben.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Chelsea është duke kaluar në një formë jo të mirë, aktualisht renditen në vendin e gjashtë në Ligën Premier, e tani u eliminuan edhe nga

Sami Khedira nuk udhëtoi me Juventusit për ndeshjen e Championsit me Atleticon për një arsye shumë të rëndësishme që ka të bëjë me shënde

Romelu Lukaku do të largohet nga Manchester United në fund të këtij sezoni.

10 milionë euro mbajnë larg marrëveshjen mes Interit dhe Barcelonës për transferimin e Ivan Rakticit në Serinë A.

Futbolli luhet për ata, por në stadiumet shqiptare prezenca e tifozëve nuk është në nivelet që të gjithë do të dëshironim, ndonëse java e

Alberto Cerri është përfundimisht futbollist i Cagliarit.

Teuta në vend të dytë, Teuta me një mjeshtër porte si Isli Hidi që përjeton rininë e dytë, Teuta me eksperiencë për të shitur në mbrojtje

Mbrëmjen e djeshme, Dortmundi u ndal në një barazim pa gola në transfertën ndaj Nurenberg, por një episod i veçantë ndodhi në minutën e 1

Pro Piacenza për shfaqen e shëmtuar që dhuroi të dielën, shfaqe që bëri xhiron e botës e pëson keq.

Trajneri i njohur argjentinas, Marselo Bielsa, bëri bujë pasi metoda e tij për të zbuluar taktikat e kundërshtarëve doli në dritë.