Shpërthen Rivaldo: E trishtueshme ajo që ndodhi me fanellën numër 10 të Brazilit

16/11/2019 - 18:46

Fantazisti i Milanit, Paqueta mori numrin 10 të Brazilit dje në miqësoren ndaj Argjentinës, në mungesë të kapitenit Neymar, por nuk e justifikoi aspak atë dhe në pushim të ndeshjes trajneri Tite e la në dhomat e zhveshjes.

Megjithatë njëri prej atyre që ka veshur dhe nderuar këtë fanellë të Brazilit, ish futbollisti i Milanit e Barcelonës, Rivaldo, ka reaguar shumë ashpër ndaj trajnerit Tite, duke i kujtuar se numri 10 është me shumë histori.

“Kam parë ndeshjen Brazil-Argjentinë dhe ka qenë shumë e trishtueshme të shikoje se çfarë ndodhi me fanellën me numër 10. Ia kishin dhënë atë fanellë Paqueta… Fanella me numrin 10 te Brazili është e respektuar në të gjithë botën dhe nuk është menduar për të ndenjur në pankinë e as për t’u zëvendësuar në pushim të ndeshjes, sepse e njeh e gjithë bota. Është një fanellë e veshur dhe nderuar ndër vite nga Pele, Rivelino, Zico, Rivaldo, Kaka, Ronaldinho, Neymar…”, tha Rivaldo në reagimin e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kombëtarja Shqiptare U-19, e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, ka filluar nga sot grumbullimin dhe seancat stërvitore në qytetin e Durrës

Pavarsisht humbjes së thellë 3-0 ndaj Kukësit në kampionat, pak ditë më parë, trajneri i Teutës Edi Martini ka besim se gjysmëfinalja e k

Buxheti i Barçës për sezonin 2019-20 ishte 1.047 miliardë euro.

Luis Muriel i ka frikësuar të gjithë në klubin e Atalantës, teksa gjatë kohës që po drekonte me disa nga miqtë e skuadrës, humbi ekuilibr

Motra e Cristiano Ronaldos, Elma Aveiro, fut në telashe familjen e CR7.

Lionel Mesi është në hije ose të paktën kështu duket. Argjentinasi nuk është më i njëjti që pas rifillimit të kampionatit spanjoll.

Marash Kumbulla është një nga lojtarët më të spikatur ne Serinë A, ku ka treguar paraqitje shumë të mira me Helas Veronën.

Union Berlini është i vendosur që të kthejë tifozët në stadiume, duke premtuar se do të mbulojë shpenzimet për të kryer testimin për COVI

Një tifoz vetëm 12 vjeç është arrestuar pasi ofendoi në Instagram me shprehje raciste sulmuesin Wilfried Zaha para ndeshjes Aston Villa –

Teksa poston një foto me ish-trajnerin e Kombëtares, Gianni De Biasi, Presidenti Ilir  Meta thotë se tani me Azerbajxhanin përveç TAP-it