Shpresat përgatiten për një tur miqësoresh

17/01/2015 - 15:25

17 janar 2015 -  Përfaqësuesja shqiptare e shpresave do të niset këtë të dielë për një minifazë përgatitore në Turqinë në kuadër të pregatitjeve për fazën eleminatore të kampionatit të ardhshëm europian për këtë grupmoshë.

Gjatë ditëve përgatitore në Turqi ku në këtë periudhë zhvillojnë fazën stërvitore të dimrit edhe shumë skuadra europiane por edhe përfaqësuese të tjerra ytë moshave, bashkë me programin e detajuar stërvitor të hartuar nga trajneri Skënder Gega , kuqezinjtë e rinj do të zhvillojnë edhe disa takime miqësore  të cilat do t'i shërbejnë trajnerit Gega jo vetëm për evidentimin e elementëve e kontrollin e formës së tyre, por dhe kolaudimin e skuadrës duke parë gjendjen e saj në krahasim me kundërshtarë të nivelit të lartë.

Në Turqi, shpresat shqiptare do të ndeshen fillimisht kundër kombëtares së Iranit në 20 janar, dy ditë më pas është pogramuar një test përballë përfaqësueses së 21 vjecarëve të Ukrainës ndërsa turi i miqësoreve do të mbyllet të dielën e 25 janarit përballë kombëtares U-22 të Kinës. Gjatë stejxhit stërvitur në Turqi trajneri Gega nuk do të mund të ketë në dispozicion 11 futbollistë nga skuadra të huaja dhe 6 nga skuadra shqiptare të cilët kishin marrë një ftesë por nuk u lejuan të marrin pjesë në këtë tur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.

Portieri argjentinas, Uilli Kabajero ka zbuluar se mori kërcënime me jetë, pas asaj gafe të bërë në Botërorin e Rusi 2018, kur tentoi të

Teuta është e gjitha e përqendruar te stërvitjet. Data e rifillimit të kampionatit po afron dhe në Durrës duan që të jenë gati.

Në një kohë kur Premier League mbetet në pritje për të mësuar datën zyrtare se kur do të rifilloj kampionati, ekipet po punojnë për sezon

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë në Alpet Zvicerane në janar të 2014-ës, ndërsa

Erblira Bici është një nga volejbollistet më të njohura shqiptare që luan në Itali.