Shqipëria “këputet” në minutën e fundit, pëson 1 gol

07/09/2015 - 22:34

7shtator 2015 – Portugalia dhe Ronaldo e kanë pasur shumë të vështirë të fitojnë ndeshjen e sotme në Elbasan me kombëtaren kuq e zi. Një ndeshje me plot të papritura dhe ankth, sidomos në pjesën e dytë për skuadrën kuq e zi.

Nga Elbasani emocionet kanë qenë të shumta, deri në minutat e fundit, kur papritur shënoi Portugalia. Me ndeshjen e sotme, Shqipëria mbetet në kuotën e 11 pikëve, ndërsa në vend të parë Portugalia dhe më pas Danimarka.

/portali DurrësLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.

Ditën e sotme, trajneri i kombëtares U-21, Alban Bushi ka dalë në një konferencë për shtyp për të folur në prag të ndeshjes zyrtare kuali

E zeza mbi të bardhë në kontratë, “vendosin” që Roberto Mançini do të jetë trajneri i kombëtares italiane të paktën deri në vitin 2022, v

Shqipëria me disfatën 1-0 ndaj Turqisë humbi praktikisht mundësinë për të qenë e pranishme në Euro 2020.

Teuta ka vijuar stërvitjen, ndërsa në ndryshim nga skuadrat e tjera të Superiores, nuk ka preferuar të zhvillojë ndonjë ndeshje miqësore.

Dita e djeshme ka sjellë lajme të këqija për trajnerin e Interit Antonio Conte, pasi dy prej futbollistëve zikaltër, që janë të

Roberto Baxho nuk e ka harruar kurrë atë penallti të mallkuar.