Shqipëria do të organizojë Botërorin e mundjes

12/12/2012 - 15:35

 

TIRANE - Në tetorin e vitit të ardhshëm Shqipëria do të organizojë kampionatin botëror të mundjes. Për të diskutuar mbi përgatitjet për këtë aktivitet ka mbërritur në Tiranë ka mbërritur Tzeno Tzenov, zv. presidenti i Federatës Botërore të Mundjes dhe Presidenti i Federatës Europiane të Mundjes.

Qëllimi i kësaj vizite ishte vlerësimi i kushteve të Shqipërisë për të organizuar kupën e botës në Mundje. Kupa do të jetë në tre kategori: stili greko-romak, stil i lirë dhe për femra. 

Shqipëria është në rend të parë për organizimin e veprimtarisë së rëndësishme që do të ketë pjesëmarrës 7 ekipe të çdo kategorie dhe vlerësim gjithashtu i punës së deritanishme të sportistëve tanë.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m

Teuta e mbylli me sukses këtë edicion duke fituar titullin kampion, por koha e festës ka përfunduar dhe kanë nisur përgatitjet për Kupat

Pas Spanjës dhe Suedisë, Covid-19 ka goditur edhe kombëtaren ruse.

Manolo Portanova, futbollisti 21-vjeçar i Xhenoas, i cili në të kaluarën ka luajtur dhjetëra ndeshje me fanellën e përfaqësueseve të mosh

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka patur gjithmonë në radhët e saj emra të spikatur në arenën ndërkombëtare, lojtarë të cilët kanë arrit

Gjithçka është e kryer, skuadra e Romës është një hap larg firmës me Granit Xhakën.

Dejvi Bregu i cili zhvilloi një sezon fantastik ku fitoi dhe “Këpucën e Artë” u shpreh se fitimi i titullit me Teutën ishte fryma e grupi

Iran Zhunior Gonçalves është largimi i parë në radhët e kampionëve të Teutës.