Shqipëria në avantazh, shënon golin e tretë ndaj Islandës

10/09/2019 - 22:30

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit ndaj Islandës. Ndeshja e cila po luhet në “Elbasan Arena” është e vlefshme për kualifikueset e europianit.

Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me mbrotje të mirë dhe kundërsulme të shpejtë, strategji kjo e vila solli dhe golin e parë parë për kombëtaren.

Ka qenë Kastriot Dermaku i cili shënoi për Shqipërinë në minutën e 32-të të sfidës. Ky ishte dhe goli i vetëm i pjesës së parë. Por me fillimin e pjesë së dytë Islanda ka mundur të gjejë rrugën e golit, duke barazuar shifrat në minutën e 47-të me Sigurdson.

Por Shqipëria i është kundërpërgjigjur shumë shpejtm ka qenë Elseid Hysaj ai që i dha përsëri avantazhin kuqëzinjve. Avantazhi i Shqipërisë nuk zgjati shumë, pasi në minutën e 58 Islanda arriti të shënojë golin e barazimit, duke balancuar rezultatin mes dy skuadrave.

’79 shënon Roshi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!:

Lajme nga e njëjta kategori

Pas barazimit 0-0 me Kukësin në takimin e parë të gjysmëfinales të Kupës së Shqipërisë, trajneri i Teutës Edi Martini u shpreh se skuadra

Sherif Kallaku nuk jep detaje, por skuadra e tij e re nuk do të jetë as Slask Vorklav dhe as CSKA Sofje.

Sherif Kallaku ishte sërish një nga më të mirët për Teutën edhe në përballjen e parë të vlefshme për Kupën e Shqipërisë, përballë Kukësit

Pas Xhakomo Vrionit, apo akoma më përpara edhe Andi Zeqirit, Juventusi vendos që t’i shtojë skuderisë së të rinjve të shumtë që ka në dis

Dalja e fundit publike dhe zyrtare e Bernard Arno, lidhur me blerjen e mundshme të Milanit, tashmë daton 5 muaj më parë, një përgënjeshtr

I kënaqur me skuadrën por jo me atë çfarë shkruhet në media.

Sfida e kampionatit rus e vlefshme për javën e 25-të të kampionatit mes Rostov dhe Krasnodar ka hyrë në historinë e futbollit botëror për