Shqipëria në avantazh, shënon golin e tretë ndaj Islandës

10/09/2019 - 22:30

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë të takimit ndaj Islandës. Ndeshja e cila po luhet në “Elbasan Arena” është e vlefshme për kualifikueset e europianit.

Skuadra e Edi Rejës e ka nisur me mbrotje të mirë dhe kundërsulme të shpejtë, strategji kjo e vila solli dhe golin e parë parë për kombëtaren.

Ka qenë Kastriot Dermaku i cili shënoi për Shqipërinë në minutën e 32-të të sfidës. Ky ishte dhe goli i vetëm i pjesës së parë. Por me fillimin e pjesë së dytë Islanda ka mundur të gjejë rrugën e golit, duke barazuar shifrat në minutën e 47-të me Sigurdson.

Por Shqipëria i është kundërpërgjigjur shumë shpejtm ka qenë Elseid Hysaj ai që i dha përsëri avantazhin kuqëzinjve. Avantazhi i Shqipërisë nuk zgjati shumë, pasi në minutën e 58 Islanda arriti të shënojë golin e barazimit, duke balancuar rezultatin mes dy skuadrave.

’79 shënon Roshi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!:

Lajme nga e njëjta kategori

Interi “rrëmbeu” fitoren në derbin e radhës teksa mposhti Milanin me rezultatin 0-2 falë golave të Brozoviç dhe Lukakut.

Një përleshje brutale ndodhi në ndeshjen e kampionatit argjentinas midis Estudiantes dhe Patronato.

Ndërron jetë një boksier bullgar në Spitalin Rajonal të Shkodrës.

Lukas Bilia nga shumë media u cilësua si një nga shkaktarët e humbjes së Milanit kundër Interit.

Ish-lojtari i Austrisë, Sanel Kuljiç, që pak javë më parë bëri bujë me akuzat e tij se futbolli në Austri ende korruptohet, e ndër të tje

Barcelona ka humbur ditën e djeshme me rezultatin 2-0, në transfertë kundër Granadas.

Briken Calja është renditur i treti në stilin e shkëputjes në peshën 73 kilogramë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes, turne që po zh