Shqiptarja e PSG-së shënon golin e jetës

13/11/2015 - 15:28

13 nëntor 2015 - Futbollistja shqiptare nga Istogu që luan për ekipin francez PSG dhe kombëtaren gjermane, Fatmire Alushi (Bajramaj) nuk luan prej muajsh e megjithatë është krenare pasi ka arritur të përjetojë momentin më të shënuar në jetën e saj, lindjen e djalit të cilin do ta quajnë Arian.

Fatmirja është një lojtare shumë e sukseshme duke arritur të fitojë Ligën e Kampioneve dhe Kupën UEFA me ekipet gjermane Duisburg dhe Turbine Potsdam, Kampionatin dhe Kupën e Gjermanisë, Kupen e Botës 2007 me Gjermaninë dhe dy herë Kampionatin Europian, si dhe është shpallur lojtarja e vitit në Gjermani dhe e treta e botës në garën për Topin e Artë 2010. Ajo është e martuar me futbollistin Enis Alushi nga Mitrovica, pjesëtar i klubit gjerman FC St. Pauli dhe i përfaqësueses së Kosovës.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.

Trajneri i Teutës Edi Martini, i shoqëruar nga kapiteni, Renato Arapi kanë dalë sot në konferencën zyrtare për media, një ditë përpara nd

Kukesi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për 

Presidenti dhe 4 futbollistët e Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën këtë të diel në nj

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit.

Një ditë pas zbulimit të planit të presidentëve të klubeve më të mëdhenj të Europës të kryesuar nga ai i Real Madrid, Florentino Perez pë