Shtohen telashet për Bartomeu, lojtarët e Barcelonës refuzojnë të ulin rrogën

17/10/2020 - 15:38

Shtohen telashet për presidentin e Barcelonës, Hozef Maria Bartomeu. Tani ka një tjetër për të zgjidhur me futbollistët e skuadrës. Lojtarët e ekipit të parë dhe ata të filialit kanë dërguar një burofaks në zyrat e klubit dhe në mënyrë zyrtare kanë refuzuar që të ulin rrogën e tyre. Bartomeu kishte planifikuar që të zbriste 30% nga rroga e lojtarëve dhe punëtorëve duke qenë se klubin e ka përfshirë kriza ekonomike për shkak të Koronavirusit dhe negociatat ishin të hapura deri më 22 tetor.

Megjithatë, kishte kohë edhe deri në 5 nëntor për të arritur marrëveshjen. Duket sikur futbollistët ia bëjnë të vështirë këtë gjë dhe nuk do të pranojnë. Ata pretendojnë që të ulen në një tavolinë ndryshe nga punëtorët e tjerë të klubit për të biseduar për këtë situatë, por nuk do ta pranojnë uljen e pagave. Barcelona shpreson që mund të arrijë një marrëveshje, por futbollistët nuk janë dakord. Institucioni katalanas është një nga më të prekurit nga “COVID-19”. Barcelona ka konfirmuar përpara disa ditësh që humbjet nga virusi janë afro 100 milionë euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sulmuesi i skuadrës spanjolle të Eibarit, Sergi Enrik, ka marrë një goditje të rëndë së fundmi, teksa gjykata e ka dënuar atë me dy vite

Lionel Messi pezullohet dy ndeshje nga Komisioni i Disiplinës për gjestin e të pahijshëm ndaj futbollistit të Athletic Bilbaos, Asier Vil

Në prag sfide ndaj Kastriotit, e cila pritet të zhvillohet nesër në stadiumin e qytetit të Kamzës me fillim nga ora 13:45, në konferencë

Klubi i Teutës bën afrimin e dytë në merkaton e janarit, teksa pas sulmuesit veteran Sebino Plaku, sot është prezantuar zyrtarisht edhe m

Në prag të transfertës me Kastriotin, në konferencën për shtyp të rastit, trajneri i Teutës, Edi Martini, vlerësoi kundërshtarin, duke e

Pas më shumë se 4 vitesh, Interi mposhti sërish Juventusin në Serie A dhe këtë herë e bëri duke bindur në lojë dhe rezultat.

I zhgënjyer me të drejtë Andrea Pirlo, pas humbjes 2-0 që pësoi Juventusi në transfertën ndaj Interit në derbin e Italisë.

Një shuplakë që do t’i kushtojë rëndë Lionel Messit.

Në shtëpinë e Interit do të ndodhë një revolucion i pabesueshëm dhe total.Në pritje për t’u kuptuar se cfarë do të ndodhë me zhvillimet n