Situatë qesharake në Kosovë, tifozi i Anglisë ngatërron autobusin dhe përfundon në Maqedoni

18/11/2019 - 22:47

Kosova dhe Anglia zhvilluan mbrëmjen e djeshme ndeshjen e fundit kualifikuese, aty ku anglezët arritën të fitonin me rezultatin 0-4. Të shumtë ishin tifozët e ardhur nga Anglia për të mbështetur skuadrën e tyre dhe pafat mund të konsiderohet Tom Blundell. Tifozi i Uest Bromuiç ka provuar që të vijë në Shqipëri pas ndeshjes por ka ngatërruar autobusin dhe ka [përfunduar në Maqedoni.

Kanë qenë shokët e tij ata që e kanë denoncuar humbjen e tifozit në policinë e Kosovës dhe menjëherë janë shpërndarë fotot e tij në mënyrë që të bëhet e mundur gjetja e tifozit.Pas disa orësh kërkime, Blundell u gjet në Maqedoni në gjendje të mirë shëndetësore dhe u bë i mundur rikthimi i tij në Kosovë, për t’u nisur më pas në drejtim të Anglisë. Mediat nga Kosova raportojnë se në orët e vona të natës së djeshme, ka pasur edhe përleshje në rrugët e Prishtinës mes tifozëve anglezë me njëri-tjetrin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi pësoi dje në mbrëmje disfatën e parë sezonale, teksa u mposht në “Olimpico” të Romës me rezultatin 3-1 nga Lacio.

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes një qytet të rrënuar nga dhimbja pas tër

Gjatë mërkatos së janarit Interi do të përforcohet me disa lojtarë, të cilët do i vijnë në ndihmë Kontes për vazhdimin e sezonit shumë im

Uestern Junajtid dhe Melburn Viktori, skuadrat ku luajnë Besart Berisha dhe Migjen Basha, respektivisht, janë ndeshur ditën e djeshme.

Tërmeti 6.4 ballsh që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, solli pasoja katastrofike dhe një traumë të madhe për popullin.

Antonio Kontes nuk i pëlqen fakti se tifozët e Interit tani kanë pretendime shumë të mëdha ndaj skuadrës dhe që në pengesën e parë i kund

Juventus dhe Daniele Rugani duket se do t’i japin lamtumirën njëri-tjetrit në merkaton e janarit.

Kur nuk kanë mbetur shumë ditë përpara nisjes së Botërorit për Klube, kanë filluar provlemet e para për organizatorët.

Vitet kalojnë, “pensionimi” i “yllit” argjentinas i preokupon të gjithë në “Camp Nou”.

Teuta do të presë nesër në fushën e vet skuadrën e Skënderbeut, në orën 16.30, ndërsa durrsakët duan që të marrin 3 pikët në këtë sfidë s