Skandal/ Arrestohet Karim Benzema për shantazh ndaj Valbuenës

04/11/2015 - 17:23

4nentor 2015 - Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është arrestuar paraditen e sotme në Paris. Ndalimi i “yllit” francez ka lidhje me një xhirim seksual të bashkëlojtarit të tij nga Kombëtarja franceze, Mathieu Valbuena me të dashurën Fani Lafon. Valbuena dyshohet se ishte shantazhuar nga Benzema në lidhje me filmimin ndaj dhe është bërë arrestimi i sulmuesit të Realit.

Benzema është futbollisti i dytë i njohur që është marrë në mbajtje nga policia pas ish sulmuesit Djibril Sise, për të njëjtin rast.  Para disa ditësh u ndalua edhe Sise, por ai është lënë i lirë nga policia derisa të përfundojnë hetimet. Nëse provohet fajësia Benzemasë, atëherë lojtari rrezikon deri në 5 vjet heqje lirie.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është koha ajo heq dyshimet dhe në rastin e Gareth Gale, i cili vazhdon të përjetojë një moment të vështirë në karrierën e tij, faji duke

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t.

Italia drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike të Tokyos.

Mesut Özil lë pas 8 vitesh Arsenalin për të nisur një aventurë të re dhe të parën në vendin e tij të origjinës, me Fenerbahçen në Turqi.

Trajneri i Teutës Edi Martini, i shoqëruar nga kapiteni, Renato Arapi kanë dalë sot në konferencën zyrtare për media, një ditë përpara nd

Kukesi ka regjistruar fitoren e dytë radhazi, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bylisin në “Elbasan Arena”, në ndeshjen e vlefshme për 

Presidenti dhe 4 futbollistët e Palmas Fútbol y Regatas, anëtarë në divizionin e katërt të futbollit brazilian, vdiqën këtë të diel në nj

Ministri i Sporteve në Itali, Vincenzo Spadafora është rikthyer të flasë rreth rikthimit të tifozëve në shkallët e stadiumit.