Skuadra gjermane blen shqiptarin 19-vjeçar

10/05/2021 - 17:13

Eintracht Frankfurt ka blerë portierin me origjinë shqiptare, Diant Ramaj. 19-vjeçari ishte pjesë e skuadrës së FC Heidenheim 1846 dhe nga 1 korriku transferohet te klubi ku është aktivizuar Ervin Skela, i cili tani stërvit ekipin e 17-vjeçarëve të skuadrës gjermane.

Ramaj ka lindur në Shtutgtar, skuadër të cilës iu bashkua në vitin 2015. Aty qëndroi tre vite dhe më pas kaloi te Heidenheim. I gjatë 1886 centimetra, ai luajti 42 ndeshje me skuadrën gjermane dhe në moshën 17-vjeçare firmosi marrëveshjen e parë si profesionist.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina është rikthyer të flasë për çështjen e krijimit të Super Ligës.

Ataku kardiak që pësoi Christian Eriksen në fushën e lojës tronditi të gjithë botën e futbollit, ndër të tjerë dhe gruan e tij Sabrina Kv

Momente ankthi dhe paniku për jetën e Christian Eriksen.

Uellsi dhe Zvicra kanë ndarë pikët mes tyre në ndeshjen e parë të ditës së sotme në Euro 2020.

Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Christian Eriksen pësoi infarkt në fushë ç’ka trishtoi fansa të futbollit në mbarë

Italia buzëqesh, buzëqesh edhe arkitekti i këtij ekipi, Roberto Mancini, fitorja e pastër 3-0 kundër Turqisë i jep më shumë besim për pje

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m