Skuadra kundër Paul Pogba-s, gaboi penalltinë

24/08/2019 - 21:10

Paul Pogba nuk do ta harrojë lehtë momentin e humbjes së 11 metërshit në ndeshjen e së hënës mes Manchester United dhe Wolverhamptonit e përfunduar me barazimin 1-1.

Për shkak të kësaj penalltie të humbur ai u bë shënjestër e fyerjeve raciste madje mori edhe kërcënime me vdekje.

Ajo ndaj Wolverhamptonit ishte penalltia e katërt e humbur nga Pogba nga 11 të tilla të ekzekutuar gjithsej duke u bërë goditësi i gjashtë më i dobët i penalltive në historinë e Premier League-s duke u bazuar pikërisht te të dhënat për lojtarët që kanë ekzekutuar të paktën 10 gjuajtje nga pika e bardhë.

Sipas “Daily Mail”, pikërisht për këtë arsye, yjet e Djajve të Kuq duan që francezi të heqë dorë përfundimisht nga marrja e përgjegjësisë për ekzekutimin e 11 metërshave dhe t’i delegohet kjo detyrë të riut Marcus Rashford-it me këtë të fundit që ka statistika më të mira në këtë aspekt dhe pritet të jetë lideri i skuadrës në dekadën e ardhshme.

Ndërsa, trajneri Ole Gunnar Solskjaer preferon që të mos ndërmarrë një masë të tille dhe këmbëngul në idenë që Pogba të ndajë përgjegjësinë e ekzekutimit të 11 metërshave me Rashford kur ata janë në fushën e lojës.

“Jam i sigurt se do të rishihni Pogbanë të jetë i saktë në gjuajtjet e 11 metërshave”, tha Solskjaer, “të shohim se kur do të akordohet penalltia e radhës. Marcus dhe Pol do të vazhdojnë të ndajnë përgjegjësinë e tyre në këtë pikë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koronavirusi po ridizenjon futbollin me shumë klube që tashmë janë në krizë financiare.

Zërat për një largim të mundshëm të Manuel Neuer nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere shtohen gjithnjë e më shumë, kjo për faktin s

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në p

Edi Martini mori drejtimin e Teutës në mes të sezonit, pas shkarkimit të Bledi Shkëmbit.

Në Durrës kanë gjetur një mënyrë origjinale për të mos lënë lojtarët që jetojnë në qytetin bregdetar pa stërvitje.

Tani që kampionatet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, pritet që të ketë edhe probleme të shumta në anën financiare për shumë eki

Ditën e sotme ka përfunduar karantina për skuadrën e Realit të Madridit, e cila u izolua pas rastit pozitiv me koronavirus të basketbolli

Shkencëtarë të njohur kanë deklaruar me keqardhje se një ndeshje e Champions League muajin e kaluar në Milano, mund të ketë qenë pika e s

Klubi i Barcelonës ka vendosur që të mos presë më lojtarët dhe ka vendosur në mënyrë të njëanshme t’u shpallë luftë atyre duke shkurtuar

Ish-futbollisti i Ajaksit, Abdelhak Nouri, pësoi një dëmtim të frikshëm në një ndeshje miqësore të vitit 2017, ndaj Verder Bremer, ndërko