Sondazhi interesant: Tifozët e Man. City mbajnë rekord për tradhti

18/03/2019 - 21:55

Në Angli është kryer një sondazh për tifozët e të gjithë klubeve të Premier League, duke zbuluar se cilët prej tyre janë ata që i tradhtojnë më shumë partneret e tyre. Në sondazhin e kryer “online” rezultoi se tifozët e Huddersfield janë më tradhtarët ndaj partnereve të tyre, duke kryesuar renditjen me 69%.

Tifozët e Manchester City janë në vend të dytë, me 67% që kanë pranuar se kanë bërë tradhti ndaj partnereve të tyre.Tifozët e Chelsea renditen në vend të 7-të me 59%, ata të Tottenham me 52%, ndërsa tifozët e Manchester United me 44%.

Ndër tifozët më besnikë kanë dalë ata të Arsenal, të cilët renditen në vend të 20-të me vetëm 32% e tyre që pranuan se i kanë tradhtuar partneret e tyre.John Pentin, krijuesi i sondazhit tha: “Gra, kujdes kë takoni! Duhet ta filloni bisedën duke i pyetur për kë skuadër bëjnë tifo, para se gjërat të kenë shkuar përpara."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër klub i madh europian po mendon për Elseid Hysajn, i cili pak kohë më parë u shpreh qartë se ka ardhur momenti të kërkojë një e

Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini, la ambientet e paraburgimit në orët e para të kësaj të mërkure, pasi u pyet gjatë në kuadër të h

Neymar Junior nuk bën hapa pas. Braziliani është i vendosur për t’u larguar nga PSG.

Mesfushori shkodran, Uendi Vecaj, është përgatitur gjatë javës me Teutën, por e ardhmja e tij ende nuk është qartësuar.

Merkatoja sa vjen dhe bëhet me e nxehtë në këto ditë.

Tjetër kapitull në ndeshjet e trukuara në kampionatin spanjoll.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në këtë periudhë të nxehtë merkatoje.

Një incident i rëndë u regjistrua në ndeshjen e djeshme mes Serbisë U-21 dhe Austrisë U-21 të vlefshme për Kampionatin Europian të 21-vje

Iu bashkua Teutës në muajin janari, si një nga afrimet më të bujshme, por eksperienca e Armando Vajushit me bregdetarët zgjati vetëm pak