Spartak i Moskës ofertë 7 milion euro për Hysajn

30/09/2020 - 20:20

Spartaku i Moskës raportohet që ka bërë ofertë 7 milionë euro për mbrojtësin e djathtë, shqiptarin Elseid Hysaj. Sky Sport Italia ka raportuar sot se skuadra e Premier Ligës ruse shpreson që të nënshkruajë me shqiptarin këtë sezon derisa kontrata e Napolit ka një vit marrëveshje me skuadrën nga Napoli.

26-vjeçari është lidhur me një largim nga Napoli muajt e fundit dhe Spartak Moska ka përgatitur një marrëveshje pesë vjeçare me skuadrën nga Rusia.Transmetuesi ka treguar se oferta shtatë milionë euro për Napoli dhe ai do të përfiton tre milionë euro në sezon deri më 2025.

Hysaj ka startuar në të dyja ndeshjet deri më tani në sezonin e ri 2020/21 duke ndihmuar Napolin duke fituar gjashtë pikë dhe duke mos pranuar asnjë gol në të dyja ndeshjet. Hysaj kishte kaluar në Napoli nga Empoli në gusht të vitit 2015 për pesë milionë euro dhe ka luajtur 196 ndeshje garuese për skuadrën nga Napoli.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo vijon t’i mungojë fushave të futbollit për shkak se vijon të jetë i infektuar me COVID-19.

Pasi njoftoi tërheqjen nga futbolli i luajtur, Daniele De Rossi ka vendosur t’i futet rrugës së trajningut dhe po vijon të studiojë e të

Aventura e Blerim Xhemajlit në Kinë përfundon pa nisur, ose më sakëtsisht pas 8 muajsh të çuar dëm.

Pas vendimit drastik për mbylljen e stadiumeve, për shkak të pandemisë, tifozët holandezë, kishin gjetur një mënyrë tjetër komode për t’i

Futbollisti i Teutës, Fabian Beqja u detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale pasi pësoi një dëmtim.

Me Zhoze Murinjon nuk ka rrugë të mesme, ose e dashuron, ose e urren. Kjo vlen edhe për lojtarët që kanë punuar me të.

Teuta meriton notën 10 në këtë merkato në bazë të përforcimeve që ka bërë ekipi blu.

Teuta është gati, e vetmja gjë që pret tashmë është nisja e kampionatit.

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin