Spektakël nga Japonia, shikoni çfarë skeme

18/09/2014 - 09:04

18 Shtator 2014 - Japonezët vazhdojnë të habisin. Tanimë jo vetëm në teknologji por edhe në futboll. Në ndeshjen mes Roasso Kumamoto dhe Yokohama FC futbollistët miq kanë qenë autorë të një skeme spektakolare para goditjes së dënimit. Teksa dy futbollistë qëndronin te topi dy të tjerë shkuan te muri mbrojtës duke u ulur në gjunjë. Të gjithë menduan se topi do të goditej tek ajo pjesë e murit, por në fakt ndodhi e kundërta: lojtari i Yokohamas e dërgoi topin mbi murin kundërshtar dhe duke e ndalur në fund në rrjetë. Gol spektakolar dhe si komentatori ashtu edhe trajneri i skuadrës gëzojnë me të drejtë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndërsa pandemia e koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin.

Ish-presidenti i Marsejës, Pape Diof, u nda nga jeta ditën e djeshme, në moshën 68-vjeçare, pasi u infektua me koronavirus.

Këshilltari i ekipit të Formulës 1 Red Bull, Racing Helmut Marko i propozoi pilotëve të skuadrës austriake për t’u infektuar me koronavir

“Pape ynë ka vdekur”! Ky është titulli i madh i prestigjiozes franceze “L’Equipe”, që i ka dedikuar faqen e parë ish-presidentit

Klubet në Itali janë ndarë në dysh, me disa që kërkojnë anulimin e sezonit aktual dhe nisjen e përgatitjeve për të ardhshmin, dhe të tjer

Mënyra më e mirë për të harruar izolimin është stërvitja.

Një lajm i bujshëm nga Italia që gjen vend në faqet e para të gazetave spanjolle.

Drejtori Sportiv i Lazios, Igli Tare ka dhënë një intervistë për kanalin gjerman “Sport 1”, ku përveç situatës së vështirë që po kalon It

Ndonëse situate me koronavirusin në Europë mbetet shqetësuese dhe në shumë disa shtete është përhapur në masë të gjer, në UEFA nuk kanë n