Spektakël dhe gola në “Parc des Princes”, PSG e Monaco ndajnë nga një pikë

13/01/2020 - 19:16

Spektakël dhe plot 6 gola dhuroi mbrëmja e sotme në “Parc des Princes” mes Paris Saint Germain dhe Monacos, por në fund të dy skuadrat ndanë nga një pikë, duke mbyllur përballjen në barazim 3-3.

Sfida nisi të nxehet që në start, pasi Neymar kaloi parizienët në avantazh që në minutën e tretë, megjithatë reagimi i Monacos ishte i jashtëzakonshëm, pasi brenda 10 minutash shënoi dy herë me Gelson Martins dhe Ben Yadder, dhe përmbysi rezultatin.

Megjithatë pjesa e parë do të shkonte për vendasit, që barazuan fillimisht me anë të një autogoli dhe më pas gjetën golin e tretë sërish me anë të brazilianit Neymar, këtë herë nga pika e penalltive.

Në pjesën e dytë skuadra nga Principata e Francës arriti të gjejë golin e barazimit me anë të Slimanit dhe të marrë një pikë nga transferta kryeqytetase, ndërsa PSG mbetet në krye, por tani vetëm 5 pikë më tepër se Marseille.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Xhani De Biasi është gati t’i japë fund papunësisë, teksa i është ofruar drejtimi i skuadrës së Iranit.Sipas asaj që shkruan gazetari i n

U duk se do ishte e ardhmja e Milanit, por Lucas Paqueta është duke kaluar një moment "JO" te kuqezinjtë.Ylli brazilian filloi të shfaqte

Krizë në futboll, por edhe në jetën personale. Mateo Politano po kalon një moment të vështirë.

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona ka udhëtuar për në Venezuelë për të vizituar mikun e tij dhe presidentin e Venez

Frances Kitching, portierja e Liverpoolit, pësoi një dëmtim “horror” gjatë një seance stërvitore, që duket qartë edhe nga fotot që ajo ka

Ndeshja e parë për këtë vit në stadiumin “Niko Dovana” nuk solli më tepër se 1 mijë shikues.

Isli Hidi u largua në verë nga Teuta, teksa vendosi të vazhdojë karrierën e tij te Bylisi, të cilët po i surprizojnë të gjithë në këtë se

Njëra ndër përleshjet më të ashpra në histori të basketbollit të kolegjeve ndodhi të martën në mbrëmje, pas përballjes me Kansas dhe Kans

Policia e Korçës ka bërë me dije se gjatë ndeshjes së ditës së djeshme midis Skënderbut dhe Partizanit dy persona kanë kryer akte të dhun

Reali i Madridit ka njoftuar sot se ka arritur akordin me Bayernin e Mynihut për huazimin 6-mujor të mbrojtësin të krahut të djathtë Alva