Statistikat/ 48 gola të pësuar, kjo, mbrojtja më e keqe e historisë së Junajtid

22/04/2019 - 21:07

Humbja 4-0 ndaj Evertonit mesditën e së dielës turpëroi edhe mbrojtjen e Mançester Junajtid këtë sezon. Katër golat që “djajtë” pësuan në “Goodison Park” e dërguan në 48 numrin e tyre të pësuar gjatë 2018-19 në Premier Ligë, duke e bërë këtë sezon rekordin më të dobët të historisë së tyre në këtë kompeticion.

Ai mbahej nga skuadra e sezoneve 1999-2000 dhe 2001- 2002, kur mbrojtja e “djajve”, e cila në atë kohë drejtohej nga Sër Aleks Fergusoni, pësonte shifrën e 45 golave.20 herë kampionët e Anglisë kanë pësuar 19 gola në 17 ndeshjet me teknikun Ole Gunar Solskjaerin në stol, që kur ai zëvendësoi portugezin Zhoze Murinjo në dhjetor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sezoni i ri i Kategorisë Superiore do të nis në “kaos”.

Roma arriti akordin me Chelsean, për të marrë në huazim me të drejtë blerjeje mbrojtësin italian Davide Zapacosta, i cili luante prej dy

Një ngjarje e shëmtuar është regjistruar në Bern të Zvicrës, para fillimit të ndeshjes mes Jang Bojs dhe Crvena Zvezdës.

Manchester United po përballet me një faturë të kripur prej 36 milionë paundësh nëse huazimi i Alexis Sanchez tek Inter Milan bëhet i për

Pas afrimit të sulmuesit ganez Sasid Abdul Khalid, Teuta ka bërë një tjetër lëvizje të rëndësishme në prag të sezonit të ri.

Teuta duket se ka bërë një përforcim cilësor në repartin e avancuar.Është klubi i Prishtinës në Kosovë, që njofton mbylljen e bashkëpunim

“Mezi po pres ditën e nesërme për të takuar kolegët e mi në stërvitje”, ishin fjalët e Felipe Kutinjos në prezantimin ditën e hënë.Edhe p

Jurgen Klopp surprizon jo pak me deklaratat e tij.

Ylli portugez nuk ka vendosur ende se kur do të ndalet së luajturi futboll, por thotë se kjo mund të ndodhë vitin tjetër.

Në Brazil janë të dashuruar me futbollin aq sa nuk ka rëndësi se ku luhet dhe për çfarë objektivi luhet pasi tifozët nuk mungojnë asnjëhe