Sulmuesi i Napolit humb zyrtarisht ndeshjen me Milanin, De Laurentis: Lojtarë pa bo…

21/11/2019 - 20:45

Pas stërvitjes së ditës së djeshme, stafi mjekësor i klubit të Napolit ka komunikuar mungesën e sigurt të sulmuesit polak, Arkadiuz Milik, për ndeshjen e së shtunës, në orën 18:00, në “San Siro”.

Futbollisti i të kaltërve vuan nga një problem në muskujt e barkut dhe për këtë arsye nuk do të jetë në dispozicion. Ndërkohë, te Napoli vazhdon të mbetet në rend të ditës krisja mes grupit të lojtarëve dhe stafit drejtues, me Edoardon, djalin e presidentit Aurelio De laurentis, i cili vazhdon kundërsulmin e tij.

“Rroga mujore duhet merituar, por mbi të gjitha duhet respektuar bluza që mban veshur dhe qyteti që përfaqëson.Tifozët me të drejtë vërshëllyen skuadrën, sepse ata vijnë në stadium për të parë ata, lojtarët tanë. Prandaj, u kërkoj atyre që të mendohen mirë dhe të nisin të tregojnë respekt dhe vetëm respekt. Më vjen keq, por koha po tregon se lojtarët e viteve të shkuara po që kishin bo.., këta të sotmit, jo”, tha zëvendëspresidenti i Napolit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndërkohë që kampionati francez është mbyllur përpara kohe për shkak të një vendimi të qeverisë, Paris Saint Germain ka nisur përgatitjet

Vetëm pak ditë pasi i grabitën shtëpinë dhe reagoi shumë ashpër nëpërmjet një postimi në Instagram, ku ndër të tjera pranoi se po reflekt

Lufta për titullin është hapur, por mjaft e ndezur duket lufta për Europën, pasi me rezultatet e fundit janë shumë ekipe në lojë që duan

Teuta mundi Skënderbeun, duke i konsoliduar edhe më shumë pozitat në zonën “Euro”.

Fitorja e Teutës ndaj Skënderbeut ishte një fitore për Emiliano Vilën, që vetëm 48 orë përpara sfidës me korçarët kishte humbur personin

Klubi i Partizanit ka konfirmuar se dy futbollistët Deian Boldor dhe Besnik Ferati kanë rezultuar sot pozitivë me Covid-19.

I zhgënjyer normalisht Maurizio Sarri në përfundim të sfidës së humbur me rezultatin 4-2 ndaj Milanit, kjo për vetë faktin pasi Juventusi

“Ndër tri skuadrat më të mira, që luftojnë për titull, ne jemi më të penalizuarit në drejtim të grupit të lojtarëve dhe kohës”.

Fernando Alonso përgatit rikthimin e madh në Formula 1 në vitin 2021, pasi kërkon ende shenjë në sportin më të famshëm të garave të shpej