Sulmuesi më i mirë i Kosovës humbet dy ndeshjet e radhës

12/11/2019 - 23:05

Kosova do të luajë një sfidë mjaft të rëndësishme të enjten në mbrëmje, në transfertën ndaj Republikës Çeke, takim që do të vendos shumë sa i përket shpresave për kualifikim të “Dardanëve” në Europianin e 2020-ës. Por përfaqësuesja kosovare duhet t’i bëjë llogaritë pa sulmuesin më të mirë të saj, Vedat Muriqi.

Sulmuesi i Fenerbahce u dëmtua në një ndeshje të kampionatit turk dhe ditën e djeshme zhvilloi stërvitje të personalizuar. Por nga Turqia ditën e sotme vjen sinjalizimi se 25 vjeçari nuk do të jetë i disponueshëm si për takimin ndaj Çekisë, ashtu edhe atë ndaj Anglisë, tre ditë më vonë në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Dardanët renditen në vendin e tretë me një pikë më pak se Republika Çeke, për këtë arsye në sfidën e të enjtes do të tentojë me çdo kusht fitoren, për të qenë në pozita komode dhe për të tentuar kualifikimin në ndeshjen ndaj Anglisë të dielën të dielën e 17 nëntorit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj

Barcelona nuk ka hequr dorë nga ideja për të transferuar në "Camp Nou" sulmuesin argjentinas të Interit, Lautaro Martinez dhe këtë e konf

Roma do t’i shitet kompanisë amerikane “Friedkin Group” për 591 milionë euro. 

Teuta e këtij sezoni ishte ndër më të mirat e viteve të fundit, ku spikatën disa lojtarë të rinj, por u konfirmuan edhe disa individë me

Presidenti i Teutës, Edmond Hasanbelli është më i vjetri në detyrë në Kategorinë Superiore, duke e nisur më shumë se dy dekada më parë.

Fitorja e bujshme 9-0 e Riedit, falë së cilës fitoi të drejtën e ngjitjes në Kategorinë e Parë, ka ngritur një pluhur shumë të madh në Au

“El Matador” Edinson Cavani është gati të përjetojë një etapë të re të karrierës së tij europiane.

Një numër i atletëve të Universitetit Shtetëror të Kolorados, në ekipin e futbollit amerikan, kanë thënë se janë udhëzuar të heshtin nëse

Tri ekipe të Kategorisë Superiore, që kanë fituar të drejtën e pjesëmarrjes në Ligën e Europës, kanë pak kohë për të përgatitur ndeshjen