Superiorja rikthehet në fundjavë, hapet me Teuta-Kukësi, spikatin “finalet” e titullit dhe mbijetesës

22/02/2021 - 22:49

Java e 21-të e Superiores nis që të premten me një ndeshje të fortë, Teuta-Kukësi, ndërkohë që të shtunën luhen katër çifte mjaft interesante, madje në betejën e titullit që do të jenë vendimtare, si dhe në atë të mbijetesës. Të shtunën, Vllaznia pret Tiranën në Shkodër, ndërsa në garën e mbijetesës spikatin sfidat në Ballsh dhe Kamzë, me skuadrën e Dovedan që pret Skënderbeun dhe krutanët e Ndreut që luajnë në fushën e tyre me Apoloninë. Ja ndeshjet dhe oraret e javës së 21-të…

Java e 21-të

E PREMTE, ora 16:00

Teuta-Kukësi

E SHTUNË, ora 13:00

Vllaznia-Tirana

Bylis-Skënderbeu

Kastrioti-Apolonia

Ora 16:00

Partizani-Laçi

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Futbollistët e Çelsit përdorin mikrovalën për të ngrohur këpucët e tyre përpara ndeshjeve.

Pas 24 javësh kampionat, “Zonja e Vjetër” renditet -10 pikë nga kryesuesit e Interit, por sigurisht ka edhe një ndeshje për të rikuperuar

Teuta do të presë Vllazninë në Durrës pa Erando Karabecin të pezulluar me kartonë, ndërsa për trajnerin Martini lajmi i mirë është rikthi

Pas dy sezonesh Mauro Icardi mund t’i japë lamtumirën Paris Saint Germain.

 Skuadra kineze e Jiangsu FC, e cila fitoi titullin në muajin nëntor, nuk do të jetë më pjesë e elitës së futbollit kinez.

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare ish-futbollisti i njohur dhe trajneri kroat, Zlatko Kranjçar.

Në ndeshjen PSV-Ajaks e cila përfundoi me shifat e barabarta 1-1, gati sa nuk plasi konflikti në minutat e fundit të ndeshjes.

Teuta barazoi 2-2 me Kukësin në “Niko Dovana”. Vendasit kaluan dy herë në avantazh, duke u barazuar nga verilindorët.

Çfarë nuk u pa në TV në sfidën Teuta-Kukësi të luajtur në stadiumin “Niko Dovana”: