Tamponi i CR7 përsëri pozitiv, nuk ka përballje Messi-Ronaldo

27/10/2020 - 21:52

Nuk do të ketë sfidë Lionel Messi kundër Cristiano Ronaldo. Portugezi i Juventus i është nënshtruar dy tamponeve që kanë evidentuar përsëri pozitivitetin ndaj Koronavirus. CR7 nuk mund të jetë kështu në fushë në sfidën e Allianz kundër Barcelonës. Ronaldo, që është jashtë fushës që në 13 tetor dhe ka qenë gjithë kohën asimtomatik, shpresonte se e kishte kaluar virusin e se mund të kthehej më në fund në fushë, por pritja e tij me sa duket nuk ka përfunduar ende.

Tamponi i fundit i bërë nga portugezi në ditët e fundit kishte treguar një ngarkesë virale shumë të ulët dhe kjo gjë e kishte bërë Pirlon e Juventus që të shpresonin në prezencën e CR7 në ndeshjen e të mërkurës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Situata e krijuar pas humbjes së Gjermanisë 6-0 ndaj Spanjës në Ligën e Kombeve vazhdon të jetë e tensionuar.

Peshëngritja shqiptare ka humbur të premten një tjetër figurë, pasi është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare Haki Agalliu.

Ikona argjentinase e futbollit, Diego Maradona, është larguar të mërkurën nga kjo jetë.

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Argjentina, Napoli dhe e gjithë bota po vajton largimin nga kjo jetë të legjendës së futbollit Diego Armando Maradonës.

Diego Armando Maradona është përcjellë për në banesën e fundit nga anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë, të cilët ishin të vetmit që u

Elseid Hysaj po kalon javët e tij të fundit në aventurën te Napoli.

Futbollisti i ekipit norvegjez Molde Sherif Sinian ka shpëtuar mirë në përballjen e mbrëmjes së djeshme me Arsenalin në Ligën e Europës.

Teuta nuk shkoi më shumë se një pikë në ndeshjen e javës së katërt ndaj Vllaznisë.