Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Telashe për ishin e Milanit, del nga shtëpia edhe pse me COVID. Përplaset me një biçikletë

07/04/2021 - 21:20

Luis Adriano është në telashe në Brazil duke qenë se do të duhej të ishte i izoluar për shkak se më datë një prill rezultoi i infektuar me COVID-19. Mirëpo, futbollisti që tashmë është pjesë e Palmeiras në kampionatin vendas, ka “thyer” karantinën dhe me makinë ka shoqëruar mamanë e tij për të bërë pazarin.

Për fat të keq, teksa ishte në parkingin e supermarketit, sulmuesi ka pasur një incident me dikë që ishte me biçikletë. Adriano zbulon se e ka mbajtur maskën gjatë gjithë kohës, megjithatë në atë rast iu desh të dilte nga makina për të ndihmuar personin që u aksidentua me biçikletë.

Futbollisti, nëpërmjet rrjeteve sociale e ka pranuar se ka gabuar dhe ka kërkuar falje, megjithatë Adriano nuk do t’i shpëtojë një gjobe nga klubi i Palmeiras, ndërsa shuma e parave që do të paguhet nga sulmuesi do të shkojë si një fondacion bamirësie.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edi Martini i gëzohet suksesit të 3-të radhazi të Teutës në kampionat.

Teuta ruajti kryesimin e Superiores me fitoren 0-1 në fushën e Skënderbeut.

Dje duhej të ishte dita e zyrtarizimit të kontratës së Zlatan Ibrahimoviçit për sezonin e ri me Milanin, por firmat janë shtyrë.

Paris Saint Germain përfiton maksimalisht nga hapi fals i Lille ndaj Montpellier, pasi ia doli të triumfojë “in extremis” 3-2 ndaj St.

Me 7 pikë diferencë në krye, kur kanë mbetur edhe 5 javë deri në fund të kampionatit, Bayerni i Mynihut vrapon i sigurt drejt titullit të

Trajneri i Teutës, Edi Martini, u shpreh tepër i lumtur, për fitoren 0-1 që skuadra e tij arriti në transfertë ndaj Skënderbeut.

Teuta ruajti kreun e Kategorisë Superiore edhe pas javës së 28-të.

E ardhmja e Cristiano Ronaldos është shndërruar në një rebus, pasi sulmuesi portugez duket se dëshiron të largohet nga Torino, por moment

Milan vuan jo pak, por ia del të marrë një tjetër 3-pikësh me mjaft vlera në garën për një vend në zonën Champions, pasi mposhti Genoan m

Aventura e Ronald Koeman në stolin e Barcelonës nuk ka qenë shumë pozitive por blaugranët janë ende në garë në La Liga dhe në finalen e K