Teuta barazim pa gola me Vllazninë

25/11/2020 - 20:00

Është mbyllur në barazim pa gola supersfida mes Teutës dhe Vllaznisë e vlefshme për javën e katërt të Kategorisë Superiore. Shkodranët e Brdariç, vazhdojnë të udhëheqin të pamposhtur në këto javët e para, duke marrë kështu një tjetër rezultat pozitiv në një transfertë të vështirë si ajo e Durrsit. Nga ana tjetër të besuarit e Edi Martinit, edhe pse me një lojtar më shumë për 20 minuta, nuk arritën të zhbllokonin sfidën, duke u larguar nga fusha me vetëm 1 pikë.

Te durrsakët mungonte për arsye disiplinore Lorenco Vila, i cili ka qenë një nga lojtarët kryesorë te skuadra e Teutës. Nga ana tjetër Vllaznia luante me të njëjtin formacion ashtu si ndaj Tiranës. Durrsakët vinin me motivim maksimal dhe dëshirën për të marrë maksimumin në këtë takim, pasi në tre javët e para kishin grumbulluar vetëm 5 pikë, por nuk e arritën fitoren, ndonëse për 20 minuta luajtën me një futbollist më tepër.Kjo pasi arbitri Hamiti ndëshkoi me kartonin e dytë të verdhë mbrojtësin nga Maqedonia e Veriut, Isaevski dhe la shkodranët me 10 vetë, pavarësisht protestave të shumta të kuqebluve, pasi pamjet filmike konfirmuan se ndërhyrja e mbrojtësit ishte e rregullt.

Rastet më të mira Teuta i pati me Dejvi Bregun e Emiliano Vilën, të cilët gabuan në finalizim, ndërsa Hebaj arriti të dërgojë topin në rrjetë me roveshiatë, por loja ishte ndalur më parë nga arbitri Hamiti.Nga ana tjetër shkodranët kërcënuan me Krujën e Dilaver, ndërsa rastin më të mirë e patën në minutën e fundit shtesë, me Dajan Shehin që gjuajti me kokë dhe topin që kaloi ngjitur me shtyllën e portës së Frashërit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për zyrtarizimin ndoshta duhet të kalojnë edhe disa orë, por tahsmë nuk ka më asnjë dyshim, Marley Aké do të jetë futbollist i Juventusit

Milani pësoi humbjen e dytë radhazi, këtë herë në derbin e Madoninnas, përballë Interit, që e nxori jashtë Kupës së Italisë.

Edi Reja është gati të ulet në pankinën e Napolit deri në fundin e këtij sezoni.

Antonio Conte, në përfundim të derbit me Milanin në Kupëm e Italisë, u shpreh se zikaltrit e merituan fitoren.

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit

Edhe Zhoze Murinjo solidarizohet me ish-lojtarin e tij, Frenk Lampard, për shkarkimin nga stoli i Çelsit pas 18 muajsh dhe si ish-trajner

Blerim Krasniqi ishte autori i golit të vetëm të bluve në barazimin 1-1 që Teuta arriti në shtëpi ndaj Partizanit.

Mes Sergio Ramos dhe Real Madrid duket se kanë lindur problemet e para.

Ashtu si edhe kjo javë që lamë pas, edhe në atë pasardhësen, Kategoria Superiore do të jetë e ndarë në dy ditë.

Ndeshjet e radhës do të jenë vendimtare për të ardhmen e Gennaro Gattusos.