Teuta është e plotë, Shkëmbi projekton ndryshime në skuadër

22/11/2019 - 17:46

Teuta do të udhëtojë ditën e diel drejt Shkodrës për të sfiduar në “Loro Boriçi” Vllazninë. Të besuarit e trajnerit Bledi Shkëmbi nuk po kalojnë një periudhë pozitive, teksa në katër ndeshjet e fundit nuk njohin fitore, duke regjistruar tri barazime dhe një humbje. Edhe realizimi i golave është një problem më vete.

Durrsakët e kanë gjetur rrugën e rrjetës në këtë sezon vetëm tetë herë dhe më keq ka bërë vetëm Luftëtari i vendit të parafundit. Ndër prerja e kampionatit ka ardhur në momentin e duhur për “djemtë e detit”, si një mënyrë për të riparuar gabimet e ndeshjeve të fundit. Në Shkodër, Teuta duhet t’i trembet një tjetër statistike. Durrsakët nuk fitojnë larg shtëpisë prej sezonit të kaluar teksa më 12 maj mposhtnin në Korçë, Skënderbeun.

Prej atij momenti, Teuta nuk ia ka dalë të marrë pikët maksimale në transfertë, ndërsa në këtë sezon jashtë shtëpisë ka grumbulluar katër pikë, falë katër barazimeve. Në bilanc janë edhe dy disfata. Megjithatë, durrsakët shpresojnë ta kalojnë këtë “makth” në Shkodër, përballë Vllaznisë.Teuta zhvilloi seancën e radhës stërvitore në prag të ndeshjes së javës së 13-të me Vllazninë, që do të luhet më 24 nëntor në “Loro Boriçi”. Tashmë skuadra është e plotë dhe po merr ngarkesën fizike, në një kohë që edhe ana taktike ka minutazhin e saj.

Shkëmbi është fokusuar te qarkullimi i topit, një nga pikat ku korçari kërkon të ngulmojë për të ndryshuar mënyrën se si skuadra e interpreton lojën. Arbër Çyrbja është rikthyer të stërvitet me grupin dhe duket se për momentin ka hedhur pas problemet fizike. Mesfushori durrsak ende nuk e ka marrë dritën jeshile nga stafi mjekësor për të luajtur, pasi iu nënshtrua një kontrolli të detajuar gjatë ditës, ndërkohë që sulmuesi Abdul Khalid ende nuk është i gatshëm për t’iu bashkuar grupit.

Sulmuesi ganez po vuan një dëmtim në gju dhe ka kryer stërvitje të diferencuar e karakterizuar nga vrapimet, por pa kontakt me topin.Në mungesë të qendërmbrojtësit Rustem Hoxha, zëvendësuesi do të jetë Silvestër Shkalla. Bledi Shkëmbi ka organizuar dhe një ndeshje brenda grupit, për të parë gjendjen e lojtarëve para Vllaznisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zlatan Ibrahimovic do të rikthehet në Itali, por ende mbetet një rebus skuadra që do të zgjedhë për të vazhduar karrierën e tij.

Arbitri Sokol Bebja u sulmua nga tifozë të skuadrës së Shkumbinit në sfidën e Kategorisë së parë ndaj Dinamos.

Superiorja rikthehet mesjavën e ardhshme, e madje skuadrat do të luajnë në mesjavë, pikërisht të mërkurën e 18 dhjetorit, kur të dhjeta s

Derbi lë me pasoja stadiumin “Air Albania”, ndërsa FSHF kërkon dënimin e shkelësve të ligjit.

Pas shkarkimit të trajnerit Bledi Shkëmbi, Teuta nuk ka humbur kohë dhe ka rikthyer pas 10 vitesh në stol Edi Martinin.

Jurgen Klop i ka quajtur propozimet për ndeshje ekstra në Champions si një idiotësi të madhe.

Klubi i Teutës e ka cilësuar të turpshëm gjykimin e kryesit Juxhin Xhaja dhe asistentëve të tij në ndeshjen ndaj Kukësit.

Paulo Dybala është pa diskutim njeriu i momentit te Juventus.

Pas triumfit të Boris Johnson, Britania po afrohet akoma dhe më shumë me Brexit.

Roma nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 përballë austriakëve të Wolfsberger, duke u kualifikuar e dytë e grupit në fazën e 1/16-ave të