Teuta fiton ndaj Vllaznisë, ngjitet në vendin e 4-t

16/02/2020 - 19:26

Teuta ia ka dalë të marrë tre pikët në sfidën shtëpiake ndaj Vllaznisë. Durrsakët e nisën jo mirë, teksa u ndëshkuan nga një gol i Gurishtës në minutën e 16. Në fakt një pjesë të madhe të meritës për golin e realizuar nga kuqeblutë e ka edhe Lika, i cili ekzekutoi mjeshtërisht goditjen e dënimit. Frashëri reagoi por sfera iu rikthyer Gurishtës që shënoi.

Megjithatë, vendasit ditën dhe gjetën forcat për të reaguar teksa barazuan pas shtatë minutash me anë të mbrojtësit Hoxha, i cili shtyu topin në rrjetën e boshatisur. Madje, pësoi një dëmtim të vogël prej kontaktit me shtyllën. Ndërkaq, kur dukej se pjesa e parë do mbyllej në barazim, ishte portieri Laço që gaboi. Dhe, aty Todorovski nuk fali dhe realizoi me një parabël nga jashtë zone.Kështu u mbyll edhe pjesa e parë, ndërsa fraksionin i dytë nisi më së miri për Teutën që gjeti edhe golin e tretë me anë të Lorenco Vilës.

Në vazhdim shkodranët provuan të shkurtonin diferencat por as Hristov e as Xhunior nuk ia dolën të mposhtnin Frashërin. Në këtë formë, Teuta mori fitoren mjaft të rëndësishme për synimet e tyre, ndërsa ngjiten në vendin e katërt me 35 pikë në klasifikim. Ndërkohë, nga ana tjetër Vllaznia ngelet në vendin e tetë me 28 pikë pas 22 javëve kampionat. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koronavirusi po ridizenjon futbollin me shumë klube që tashmë janë në krizë financiare.

Zërat për një largim të mundshëm të Manuel Neuer nga Bayern Munich në merkaton e kësaj vere shtohen gjithnjë e më shumë, kjo për faktin s

Ish-futbollisti i Njukastëll, Nolberto Solano është arrestuar nga policia në Peru, duke mos respektuar orarin e vendosur  nga shteti në p

Edi Martini mori drejtimin e Teutës në mes të sezonit, pas shkarkimit të Bledi Shkëmbit.

Në Durrës kanë gjetur një mënyrë origjinale për të mos lënë lojtarët që jetojnë në qytetin bregdetar pa stërvitje.

Tani që kampionatet janë pezulluar për shkak të Koronavirusit, pritet që të ketë edhe probleme të shumta në anën financiare për shumë eki

Ditën e sotme ka përfunduar karantina për skuadrën e Realit të Madridit, e cila u izolua pas rastit pozitiv me koronavirus të basketbolli

Shkencëtarë të njohur kanë deklaruar me keqardhje se një ndeshje e Champions League muajin e kaluar në Milano, mund të ketë qenë pika e s

Klubi i Barcelonës ka vendosur që të mos presë më lojtarët dhe ka vendosur në mënyrë të njëanshme t’u shpallë luftë atyre duke shkurtuar

Ish-futbollisti i Ajaksit, Abdelhak Nouri, pësoi një dëmtim të frikshëm në një ndeshje miqësore të vitit 2017, ndaj Verder Bremer, ndërko