Teuta gati të zhvendoset në Korçë

04/08/2019 - 16:40

Skuadra e Teutës hyn në ritëm të plotë stërvitor, në kuadër të nisjes së sezonit të ri të Superiores më 24 gusht. Teuta ka vazhduar me stërvitjet në Durrës, të cilat po mbahen me nga dy seanca në ditë. Mëngjesin e së hënës futbollistët e Teutës pritet të zhvendosen në qytetin juglindor të Korçës për të zhvilluar atje fazën përgatitore.

Futbollistët dhe stafi teknik i skuadrës po vazhdojnë punën me ritme të larta. Klima dhe ajri i pastër, të cilat i ofron ky vend, janë ideale për stërvitje. Futbollistët e Teutës në paraditen e djeshme punuan me ushtrime fizike dhe patën vrapime të gjata në pistën e stadiumit, ku po synohet përgatitja sa më e mirë fizike e futbollistëve të skuadrës durrsake para fillimit të këtij edicioni në Superligë.

Stërvitja e paradites së sotme zgjati për rreth një orë e gjysmë dhe u punua me ritme mjaft të larta, e cila shfaqi gjithashtu formën e mirë fizike të futbollistëve, të cilët po i përgjigjen pozitivisht programit të punës të caktuar nga stafi teknik i skuadrës së Teutës.“Djemtë e detit” vijuan edhe pasdite stërvitjen.

Ndërkohë, gjatë seancës së dytë stërvitore të premten është vënë re se trajneri e ka përqendruar punën e tij në pjesën taktike. Shkëmbi, në seancën e dytë stërvitore, në ndryshim nga ajo e paradites ku punoi me repartet në veçanti, e ka ndarë ekipin në dy grupe. Gjithashtu, tekniku ka zhvilluar dhe një minindeshje për rreth 20 minuta, për të vlerësuar dhe situata të ndryshme taktike të lojës. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Njëra ndër përleshjet më të ashpra në histori të basketbollit të kolegjeve ndodhi të martën në mbrëmje, pas përballjes me Kansas dhe Kans

Policia e Korçës ka bërë me dije se gjatë ndeshjes së ditës së djeshme midis Skënderbut dhe Partizanit dy persona kanë kryer akte të dhun

Reali i Madridit ka njoftuar sot se ka arritur akordin me Bayernin e Mynihut për huazimin 6-mujor të mbrojtësin të krahut të djathtë Alva

Situata në shtëpinë e Totenhemit nuk po përmirësohet, pavarësisht uljes në stol të Zhoze Murinjos.

Mikael Shumaker, tashmë 51- vjeçar, vazhdon që të luftojë me jetën, pas aksidentit me ski në dhjetor të vitit 2013, pas të cilit hyri në

Gjilani zhvilloi ditën e sotme, një ndeshje miqësore ndaj skuadrës ruse Yenisey.

Edi Martini nuk mund ta fshihte zhgënjimin për humbjen në “Niko Dovana” ndaj Laçit.

Ylli i Kosovës, Milot Rashica, po shkëlqen në Bundesligë me Ëerder Bremenin duke e përfaqësuar vendlindjen e tij, duke i mbajtur këpucët

Lacio u kundërvihet atyre që me shallin bardhekaltër në qafë bëhen protagonistë të gjesteve të patolerueshme, deri në atë pikë sa t’u kër

Ish-basketbollisti i Boston Celtics, Cleveland Cavaliers, Dallas Mavericks dhe Seattle SuperSonics, Delonte West, i cili i fitoi më shumë